Головна » Статті » КОЛЕКЦІОНУВАННЯ » МІДНІ МОНЕТИ Рос.Імперії |
Натисніть на зображення для збільшення
Акінфій Демидов Карбуванню сибірської монети передували події, пов'язані з виробництвом міді на Алтаї. 1729 року дав першу мідь завод, заснований Акінфієм Демидовим поблизу Коливанського озера. Алтайські мідні руди містили срібло і навіть в невеликих кількостях золото. У Російській імперії монопольне право розпоряджатися золотом і сріблом мали тільки царі. Демидов же разом з видобутком міді таємно добував срібло і тим самим зазіхнув на це монопольне право. Але після доносу в Петербург в 1747 році, демидівські заводи, які називалися в той час Коливано-Воскресенськими, були передані Кабінету її величності. Початок. Указ Катерини II В середині 18-го століття виникла ідея покривати витрати по розширенню видобутку срібла в Сибіру за рахунок карбування мідної монети. Проект карбування мідної монети в Сибіру був реалізований на Коливано-Воскресенських заводах в Нижньому Сузуні. Указ Катерини II від 5 грудня 1763 року наказував карбувати на Коливано-Воскресенських заводах мідну монету. Указ затверджував зразки нової монети. На доданих до указу малюнках були зображені монети з датою "тисяча сімсот шістьдесят чотири". На реверсі сибірських монет усіх номіналів (крім полушки) був зображений герб Сибіру (два соболя тримають в передніх лапах щит, увінчаний короною; на щиті вказувався номінал монети та рік її карбування). Вся композиція охоплювалася круговим написом - "монета сибірська". На аверсі, в обрамленні лаврової і пальмової гілок, містився вензель Катерини II, який представляв собою букву «Е» з вкрапленою в неї римської двійкою. На полушках соболі зі щитом були відсутні, номінал і рік випуску монети розміщувалися на картуші в центрі монети (картуш від французького cartouche- сувій). Монета була в обігу лише на території Сибірської губернії.
Масове карбування сибірської монети Масове карбування сибірської монети на новому коливанських монетному дворі почалося в 1766 році. У 1767 році під вензелем імператриці з'явилися літери К.М - Коливанська монета.
Натисніть на зображення для збільшення
У зв'язку з освоєнням рентабельного способу відділення срібла від міді і початком поставки міді з району Мінусинська, Указом від 7 червня 1781 року карбування сибірської монети було припинено. У 1881 році були викарбувані лише десятикопієчники. У 1881 році Коливанський монетний двір став карбувати мідні монети загальнодержавного стандарту. Однак букви К.М. проставлялись на монетах Коливанського двору до 1830 року. Підсумки Всього з 1766 по 1781 роки було викарбовано монет на 3 млн. 799 тис. 661 руб. 93,5 коп. На карбування сибірської монети було витрачено понад 152000 пудів міді.
Читайте також: "КВАДРАТНІ МОНЕТИ - "ПЛАТИ"
| |
Переглядів: 930 | | |
Всього коментарів: 0 | |