Субота, 23.02.2019, 20:56
Головна » Статті » КОЛЕКЦІОНУВАННЯ » МІДНІ МОНЕТИ Рос.Імперії

КВАДРАТНІ МОНЕТИ - "ПЛАТИ"

Ми всі звикли до монет стандартної, круглої форми. Але в історії Російської Імперії був період, коли випускалися і незвичайні монети, які називалися плати і вони мали квадратну форму. Цей період був недовгим: з 1725 по 1727 роки. Але Російська Імперія не перша країна, в якій з'явилася квадратна монета. Подібна форма була запозичена у шведів. У Швеції подібні монети перебували не тільки в обігу, але й використовувалися як товар.
Випуск подібної грошової одиниці був не примхою імператриці Катерини I. Причиною стала необхідність оздоровлення грошового обігу і виведення з обігу дорогих у виготовленні п'ятикопієчників. Справа в тому, що випуск плат обходився казні по 10 рублів з пуда міді, а п'ятикопієчників і копійок - по 40 рублів. Плати карбувалися на Єкатеринбургському «платовому дворі», спеціально побудованому для цих цілей. Ще одною особливістю цих монет було те, що «Для відсутності збитку в перевезенні» їх можна було переводити лише векселями.
Плати карбувалися різних номіналів: від копійки до рубля. Однак від випуску однієї і п'яти копійок швидко відмовилися, тому що вони були досить важкими.

Натисніть на зображення для збільшення

Зовнішній вигляд монет не відрізнявся особливою оригінальністю. У центрі був викарбуваний номінал в колі, а по кутах - імперські орли. Копійка і п'ять копійок були оформлені дещо по-іншому.
На даний момент плати - досить рідкісні монети. Саме тому ціна на них на аукціонах іноді доходить до $40-50 тис.

Читайте також: "Надихаємось на пошуки - кращі продажі листопада"

 

 

Повернутися до - КЛАДОПОШУК

Повернутися до - ГОЛОВНОЇ

Перейти в ФОРУМ

Категорія: МІДНІ МОНЕТИ Рос.Імперії | Додав: Admin (09.01.2017)
Переглядів: 472 | Теги: мідні монети плати, медные монеты платы, монеты российской империи, монети російської імперії, Нумізматика | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar