Понеділок, 06.01.2025, 22:57
Головна » Статті » КЛАДОПОШУК » КОРИСНІ ПОРАДИ

ЗИМОВИЙ КОП - ЗА І ПРОТИ

Дуже часто, від новачків приладового пошуку можна почути таке питання: "А чи можна і чи варто копати взимку?". Відповісти на це питання однозначно не можна, тут кому як пощастить - один скарб імперського срібла з-під снігу підніме, інший пошукову котушку об пеньок розколе... Так чи інакше, але, не дивлячись на всі можливі небезпеки, якими зимовий пошук загрожує для металошукача, народ у нас копає до останнього, поки лопату ще хоча б якось можна увіткнути в землю.
Сьогодні розберемо це питання по порядку. Якщо комусь буде що додати, то будь ласка пишіть. Обмін досвідом завжди вітається.

Деякі пошуковці навіть чекають першого снігу, вважаючи, що це найкращий момент для того, що б вдумливо, з особливою ретельністю виходити найбільш перспективні майданчики. Мотивуючи такий своєрідний підхід до пошуку тим, що, мовляв, ні на якій переораній землі не прослідкуєш з такою точністю вже пройдений шлях, не побачиш пропущені при махах котушкою смуги і відповідно, не дослідиш так грунтовно ділянку. Можна погоджуватися з подібним підходом, можна не погоджуватися - в кожного свій досвід, і кожному своє...

Якщо ви новачок, то звичайно головною проблемою на вашу думку буде низька температура від 0 і нижче. Але, варто зазначити, що це не один з факторів, які слід враховувати на зимовому копі.
Перша проблема, з якою Ви можете зіткнутися - це можливість заїхати і виїхати з місця пошуку. Взимку не так просто дістатися до місця, докладніше навіть можна не писати, самі знаєте які дороги у нас, тим більше в полях чи в лісі.

Друга проблема - сам грунт. Неможливим буде вести пошук, якщо земля мокра. Вона буде прилипати з першого копка до лопати, надалі нависаючи на ній кілограмами. Будьте готові постійно зчищати землю з неї - ногою, чи оббиваючи лопату об дерево, але це регулярно доведеться робити.

До того ж, якщо копати Ви будете в полі при описаному вище дуже мокрому грунті, то те саме, і воно є ще гіршим буде відбуватися і з Вашими ногами, на яких постійно буде висіти по декілька кіло мокрої землі. І за декілька годин Ви обов'язково відчуєте втому.

Обов'язковим атрибутом зимового копу є теплі рукавички. Без них на довго Вас не вистачить. Тому не забувайте свою пару прихопити з собою, а краще дві про запас. Та це не все. Якщо лежить сніг, то доречним буде прихопити з собою резинові перчатки і одягти їх поверх перчаток звичайних, тому що порсаючись руками в снігу рукавички обов'яково намокнуть і буде величезною проблемою. Резинові перчатки вбережуть Вас від неї.
Також пам'ятайте про теплий одяг. Температура тіла в той час, коли ви спокійно йдете, махаючи приладом, відрізняється пристойно від температури тіла під час активної роботи лопатою. Спітнів, потім вітерцем продуло і так протягом кількох годин. Захворіти простіше простого. Зручніше за все використовувати термобілизну, яка неспроста обов'язково присутня в арсеналі досвідчених, які знають ціну здоров'ю людей, які мають активні хоббі. Можна порекомендувати термобілизну фірм LASTING і DEXSHELL, яка має дуже пристойну якість.

 

 

Але якщо фінанси не дозволяють мати якісну термобілизну, то хоча б беріть з собою змінні футболки, светри, якщо у Вас свій транспорт - теплі черевики (краще пару в одних копаєте, в інших поїдете додому, зручно буде конкретно водієві автомобіля). Слід уважно віднестися до вибору всього комплекту одягу, та особливо до вибору взуття. Звичайно в ідеалі мати якісне, непромокаюче, з системою Gore-Tex взуття, в якому ногам буде сухо, тепло і зручно. Такі якості має військове взуття - Бундес, Alt-Berg, Minerva, або взуття для активного відпочинку. Та не всі мають можливість його придбати, тож виходом можуть бути спеціальні резинові черевики для полювання, тощо. Головне - щоб вони не пропускали вологу, від якої ноги швидко будуть мерзнути.
Також добре з собою мати термос з гарячим чаєм, кавою кому як подобається. Для любителів комфорту можна порадити захопити з собою термоконтейнери, в яких можна в умовах поля приготувати гарячу їжу.

Далі. Доречним є питання. при якій температурі працює металошукач. Зазвичай в будь-якому керівництві по експлуатації мд виробники вказують 0 ° С як нижню планку температурного режиму роботи металошукача. Відносно нешкідлива температура для металошукача це -5 ° С. При цьому глибина пошуку не падає. І дивного в цьому нічого немає, бо відомим є факт, що з пониженням температури електропровідність металів збільшується. Але в залежності від моделі приладу можуть затримуватися показання на дисплеї. Є відважні копачі, які ведуть пошук і при -10 ° С, -20 ° С і т. д. Але роблять вони це на свій страх і ризик. Якщо раптом щось трапиться з приладом, в гарантії відмовлять 100%. Доведеться ремонтувати за свої власні кошти. Сервісний центр. Але пам'ятайте про те, що 90% зимових поломок "лікуються" не ремонтом, а заміною комплектуючих.

Треба пам'ятати, що "мізкам" приладу шкідлива різка зміна температурного режиму. Виходячи з машини на мороз відразу не вмикайте прибор, почекайте трохи. Але набагато важливіше після повернення з копа, вдома не діставати обладнання з рюкзака відразу і не складати його у батареї, печі або обігрівача. Нехай полежить в більш-менш прохолодному місці (але не на морозі) пару годин. Потім можна дістати металошукач, розібрати і залишити для провітрювання і просушування. Так ви уникнете появи конденсату від перепаду температур.Самі часті проблеми - злам кабелю, сколи та тріщини на котушці. Навіть при невеликому мінусі крихкість кабелю значно підвищується. Бували випадки, що провід ламався на морозі (нижче -10 °) від сильних махів або при ударі котушки об замерзлу грудку землі. Тим більше треба бути акуратним, якщо доводиться розбирати - збирати прилад на морозі. Від ударів об перешкоди досить легко тріскається, не дивлячись на захист, пластик котушки, в тому числі в місці кріплення до штанги (вуха).
Краще кріпити кабель до штанги металошукача не штатними липучками і т.д., а ізолентою в декількох місцях, особливо ретельно замотати сам провід в місці вигину біля входу в корпус котушки.
Чим менше бовтанки, тим більше шансів, що кабель залишиться цілим.
У деяких приладів кабель проходить всередині штанги (Minelab), тут один варіант, щільно ізолювати відкриту ділянку проводу на вході в котушку.
Якою б моделлю металошукача ви не користувалися, стежте, щоб кабель не був занадто сильно натягнутий при вході в корпус котушки і на вході в блок управління.

Ще один момент. На морозі (навіть зовсім слабкому) набагато швидше сідають акумулятори та батареї, тому варто взяти з собою джерела живлення з великим запасом.

Копайте з комфортом, та безпечно для себе, і свого обладнання!

Читайте також: "Фотографуйте свої знахідки"

 

Повернутися до - КЛАДОПОШУК

Повернутися до - ГОЛОВНОЇ

Перейти в ФОРУМ

Категорія: КОРИСНІ ПОРАДИ | Додав: Admin (10.12.2018)
Переглядів: 1889 | Теги: металошукач, кладопоиск, кладопоиск зимой, пошук скарбів, поиск кладов, зимовий кладопошук, пошуковий звіт, кладопошук | Рейтинг: 3.0/2
Всього коментарів: 0
avatar