Вівторок, 22.05.2018, 16:46
Головна » Статті » КОЛЕКЦІОНУВАННЯ » НУМІЗМАТИКА

ТАЄМНИЦЯ ЛІТЕР НА ГУРТІ

Таємниця літер на гурті

Срібні та золоті монети часів Російської Імперії мають багато ознак, по яких можна визначити чи справжня це монета, адже в даний час підробки наповнили ринок нумізматики, вводячи в оману як початківців нумізматів, так і спеціалістів справи.

Ті, хто уважно розглядали миколаївські монети номіналом від 50 копійок, очевидно, звернули увагу на написи на ребрі монети або, як кажуть нумізмати, на гуртовий напис. Там, поряд з зазначенням частки срібла чи золота є в дужках дві букви - АГ, ФЗ, АР і ЕБ. Це ініціали мінцмейстерів, які працювали в Санкт-Петербурзі і відповідали кожен свого часу за випуск монет. Ось їхні імена і терміни роботи на монетному дворі:

Аполлон Грасгоф (АГ) 1883-1889 рр.

Фелікс Залеман (ФЗ) 1899-1901 рр.

Олександр Редько (АР) 1901-1905 рр.

Елікум Бабаянц (ЕБ) 1899 і 1906-1913 рр.

Отже, в 1899 році на гурті монет можуть бути літери АГ, ФЗ і ЕБ, але ніяк не АР, так як Олександр Редько почав працювати тільки в 1901 році. Буває так, що таких тонкощів виробники нумізматичних фальсифікатів не враховують.

 

 

Сьогодні нумізматичний ринок наповнений досить майстерно підробленими "миколаївськими" монетами, їх вага, а часом і проба, відповідають оригіналам, але розбіжність ініціалів мінцмейстерів з часом їх роботи на монетному дворі видають в них сучасну підробку. Коли літери на гурті монети відповідають з наведеними в таблиці, це звісно ще не гарантія її справжності, існує цілий ряд інших ознак, що дозволяють відрізнити оригінал від фальсифікату.

Сучасні підробки оцінюються по вартості дорогоцінного металу, що міститься в них, і можливо вони цікавлять диваків, що збирають антикварні і нумізматичні підробки, але до нумізматичних пам'яток минулого вони жодним чином не відносяться.

Читайте також: "Чому варто колекціонувати монети"

 

Категорія: НУМІЗМАТИКА | Додав: Admin (13.08.2016)
Переглядів: 238 | Теги: гурт, нумизматика, монеты, Николай 2, Монети, Микола 2, Нумізматика | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar