Четвер, 28.03.2024, 14:51
Головна » Статті » КЛАДОПОШУК » В УКРАЇНІ

В КИЄВІ ЗНАЙДЕНО РУЇНИ ПАЛАЦУ КНЯЗЯ ВОЛОДИМИРА

В Києві знайдено руїни палацу князя Володимира

В Києві виявлено частину палацу, який міг належати київському князю Володимиру. Це сталося під час археологічних розкопок руїн Десятинної церкви.

Про цю надзвичайну для нашої історії знахідку розповів науковий співробітник Інституту археології НАН України Віталій Козюба: «Будівельники зняли підпірну стінку, щоб її зміцнити. Була знайдена і відкрита частина фундаменту південного палацу, побудованого в кінці Х століття. Він зводився одночасно з Десятинною церквою за князя Володимира. Швидше за все, будівля була двоярусною і побудованою з каменю. Для чого її використовували, точних даних немає, але імовірно для прийомів гостей та проведення урочистих прийомів високого рівня, тому є велика ймовірність, що там неодноразово бував і князь Володимир».

 

 

«Фундамент палацу дуже цінний для історії Києва, оскільки об'єкт є найдавнішою кам'яною спорудою періоду Київської Русі у Східній Європі, яку можна побачити. Мерія і Мінкультури знають про відкриття фундаменту, і зараз вирішується питання про можливість його музеєфікувати. Наприклад, частину можна обробити необхідними речовинами, щоб не руйнувалася, і помістити його під скло. Це могло б стати дуже цікавим об'єктом для туристів. Знайдено 15 окремих фрагментів кісток. Це природно, адже навколо Десятинної церкви в XVII-XVIII століттях було величезне кладовище. Під час дореволюційних розкопок там було знайдено близько 500 поховань, а в 2005-2011 роках - ще понад сотню, тому це кістки від зруйнованих поховань на цвинтарі, який мав три яруси» - додає він.

Палац мав близько 500 кв. м площі (довжина стін - 40 на 6 м), але збереглося лише 7 м, з них відкрито для перегляду 5 м. Глибина фундаменту - близько метра.

Читайте також: "Знайдено найбільшу кількість скіфського золота на Лівобережній Україні"

 

Категорія: В УКРАЇНІ | Додав: Admin (02.08.2016)
Переглядів: 747 | Теги: розкопки, князь Володимир, палац, Дестинна церква, Київська Русь, археологія, Київ | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar