Субота, 17.03.2018, 19:07
Головна » Статті » КЛАДОПОШУК » В УКРАЇНІ

ЗНАЙДЕНО НАЙБІЛЬШУ КІЛЬКІСТЬ СКІФСЬКОГО ЗОЛОТА НА ЛІВОБЕРЕЖНІЙ УКРАЇНІ

Знайдено найбільшу кількість скіфського золота на Лівобережній Україні

Натисніть на зображення для збільшення

Найбільшу кількість золота скіфського періоду, яке виявляли на Лівобережній Україні нещодавно знайдено під час розкопок скіфського кургану в Більському городищі (Котелевський район Полтавської області).

30 золотих виробів, а також бронзове вістря стріли пелопонеського типу, цілий глиняний посуд і великі уламки ліпного посуду знайшли археологи у похованні скіфського вельможі. Серед знайденого золота бляшка із зображенням гірського козла, бляшка з квітами на жіночий одяг, підвіска, голка. До того ж було знайдено зуб людини, який відправлять на ДНК-дослідження, щоб встановити стать і вік людини. Знахідки датуються VII століттям до н.е.

 

 

Курган в давні часи було пограбовано, говорять археологи. Хто був похований в ньому встановити не можливо, але ясно те, що в ньому було поховано двоє людей, одною з яких була жінка, судячи з наявності золотих жіночих прикрас. Також вони додають, що цього року виповнюється 110 років з початку розкопок Більського городища, і знаковим є те, що саме цього року в ньому було знайдено таку кількість золотих виробів.

Натисніть на зображення для збільшення

Натисніть на зображення для збільшення

Натисніть на зображення для збільшення

Читайте також: "Що може бути на дні річки?"

 

Категорія: В УКРАЇНІ | Додав: Admin (01.08.2016)
Переглядів: 188 | Теги: скіфське золото, скіфи, скифское золото, скифы, Курган, Більське городище | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar