П`ятниця, 14.08.2020, 16:40
Головна » Статті » КЛАДОПОШУК » В СВІТІ

В БОЛГАРІЇ ЗНАЙДЕНО ЧИМАЛИЙ СКАРБ - 900 СРІБНИХ ТА ЗОЛОТИХ МОНЕТ

Натисніть на зображення для збільшення

 

У фортеці Каліакра в Болгарії, під підлогою кімнати, яка згоріла в кінці XIV століття, був знайдений невеликий глиняний горщик з великим скарбом всередині.

У скарбі налічується 957 об'єктів, з яких 873 срібних і 28 золотих монет, 11 пряжок, 28 срібних і бронзових ґудзиків, 11 золотих сережок, два кільця, з яких одне золоте, і чотири коштовні камені в оправі з золота.

Знахідка була виявлена ​​під час розкопок, які проводяться на території Каліакри щорічно на протязі ось вже 15 років.

Як повідомляє Національний археологічний музей Болгарії, в складі скарбу є надзвичайно цінні монети. Майже 60% всіх знайдених монет - це срібні монети Османської імперії, які були законним платіжним засобом за часів правління Мурада I Газі-Хункяра (1362-1389), першого султана Османської імперії, і його наступника Баязида I Блискавичного.

 

 

Монети (срібні монети Османської імперії) складають приблизно 60% від кількості. В основному належать Султану Баязиду Ельдемему (1389-1402), і частково його попереднику Мураду I (1362-1389). 

Коштовності та монети були заховані в кінці століття під час одного з нападів на столицю Добруджанского князівства - Каварну. Ця подія описана в літописах того часу. Там зазначається, що в 1399 році татари Актавської орди (нині відомі як татари Добруджа) вторглися в Варну та інші міста вздовж Північного Причорномор'я. У 1401 році вторгнення було зупинено, а татари переможені, і їх стали витісняти. Ймовірно, один з воєначальників татар накопичив статки, які пізніше заховав на території Каліакри. Очевидно, він в поспіху зібрав коштовності які зміг, і поклав їх під підлогу свого будинку незадовго до того, як той був спалений.

Розкопки Каліакри в цьому році проводяться з використанням металошукачів і спеціального обладнання під егідою Міністерства культури Болгарії, муніципальної влади Каварни і Національного історичного музею Болгарії.

 

Натисніть на зображення для збільшення

 

Натисніть на зображення для збільшення

 

 

Натисніть на зображення для збільшення

 

Натисніть на зображення для збільшення

 

Читайте також: "Скарб золотих візантійських монет знайдено в Ізраїлі"

 

Повернутися до - КЛАДОПОШУК

Повернутися до - ГОЛОВНОЇ

Перейти в ФОРУМ

Категорія: В СВІТІ | Додав: Admin (03.01.2019)
Переглядів: 1310 | Теги: скарб золотих монет, Калікара, скарб в болгарії | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar