П`ятниця, 14.08.2020, 17:07
Головна » Статті » КЛАДОПОШУК » В СВІТІ

СКАРБ ЗОЛОТИХ ВІЗАНТІЙСЬКИХ МОНЕТ ЗНАЙДЕНО В ІЗРАЇЛІ

Натисніть на зображення для збільшення

 

Непересічна подія для археологічної спільноти сталася нещодавно в Ізраїлі. Там, під час розкопок, у бронзовому горщику були знайдені 24 монети XI століття часів Візантійської імперії і Фатимидского халіфату. З монетами була одна золота підвісна сережка. А сам скарб був закопаний між двома каменями в підставі колодязя біля будинку в Кесарії Палестинській.

Відкопати скарб вдалося лише в грудні 2018 року. Знайти його допомогло спеціальне обладнання. За даними археологів, в скарбі 18 фатимідських динарів із золота 999-ї проби, п'ять монет візантійського імператора Михайла VII Дука (1071-1078 рр.) і одна монета Романа III Агріра (1028-1034 рр.), вони із золота 917 проби. Такий різновид монет вказує на те, що той, хто закопав скарб був торговцем або купцем, або ж мав якесь відношення до торгівців. Монети не були в обігу в Кесарії. Більш того, в той час вони в Ізраїлі взагалі ніде в обігу не були, так як монети ходили всередині Візантії і халіфату Фатимідів.

До речі, навіть бронзовий посуд, в якому було заховано скарб був дорогим і особливим. Найчастіше скарби закопували в ганчірці або в кераміці, а тут бронзовий контейнер спеціально під монети. Він і сам по собі має неабику цінність.

 

 

Опираючись на діапазон датування монет та їхнє походження, вчені зробили висновок що бронзовий посуд був закопаний в кінці війн Першого хрестового походу. Король Балдуїн I Єрусалимський завоював свою корону в липні 1100 року і швидко зібрав під своєю владою кілька міст. Кесарія увійшла в їх число 17 травня 1101 року. Місто, засноване Іродом Великим, було важливим центром торгівлі при римському, візантійському і Халіфатському правлінні. Коли місто було взято хрестоносцями, тут проживали в основному мусульмани, які стали масово покидати місто, щоб уникнути розправ.

Згідно з сучасними даними, більшість жителів Кесарії було знищено армією Балдуїна I, короля недавно створеного Царства Єрусалимського.

Ось саме в той період і був закопаний скарб. Хтось приховав свої накопичення, сподіваючись відкопати їх пізніше, але так за ним і не повернувся. Може бути що його спіткала сумна доля, а можливо йому все ж таки вдалося втекти.

24 золоті монети в той час були цілим статком, так як наприклад звичайний селянин заробляв всього одну таку золоту монету за рік.

Скарб вивчається фахівцями. Можливо, пізніше він буде виставлений в музеї Кесарії.

 

Натисніть на зображення для збільшення

 

Натисніть на зображення для збільшення

 

Натисніть на зображення для збільшення

 

Натисніть на зображення для збільшення

 

Читайте також: "МЕЧ ВІКОМ У 1500 РОКІВ ДІСТАЛА 8-річна ДІВЧИНКА З ДНА ОЗЕРА У ШВЕЦІЇ"

 

Повернутися до - КЛАДОПОШУК

Повернутися до - ГОЛОВНОЇ

Перейти в ФОРУМ

Категорія: В СВІТІ | Додав: Admin (10.12.2018)
Переглядів: 641 | Теги: Ізраїль, Візантія, клад золотых монет, Израиль, Византия, скарб золотих монет | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar