П`ятниця, 14.08.2020, 17:42
Головна » Статті » КЛАДОПОШУК » В СВІТІ

БРОНЗОВИЙ ПРОТЕЗ КИСТІ РУКИ ВІКОМ В 3500 РОКІВ! ДИВНА ЗНАХІДКА ШВЕЙЦАРСЬКИХ ПОШУКОВЦІВ

Натисніть на зображення для збільшення

 

Можливо, найдавніший в світі протез людської частини тіла було знайдено металошукачем. Це сталося в швейцарському кантоні Берн.

Звичайні пошуковці шукали древні артефакти з металошукачами біля Більського озера в районі Бернського Юра. Як і всі шукачі скарбів звичайно вони розраховували на гарні знахідки, але здебільшого попадалося сучасне сміття. І ось, через деякий час розкопали вони цікавий бронзовий артефакт. Це була кисть руки з бронзи, на зразок рукавички з плоскими, відламаними пальцями і золотим манжетом. Поруч був бронзовий кинджал і людське ребро.

Було зрозуміло що знахідка має велику історичну цінність, тому пошуковці відразу передали її в Археологічну службу кантону Берн. Експерти були в захваті - нічого подібного ніколи не знаходили у всій Європі! За залишками рослинного клею, яким кріпилася золота манжета до бронзової руки, було проведено радіовуглецевий аналіз. Виявилося, що знахідка відноситься до часів бронзової доби!

Сплави, що були використані для лиття бронзових предметів, також характерні для металургії бронзового століття.

Археологічна служба виїхала до озера, в село Прель біля якого копачі і зробили цю знахідку. Там вчені після ретельного вивчення місця розкопок виявили стародавнє поховання. Фахівці додатково знайшли бронзову бляху для одягу, бронзову спіраль (ймовірно, шпильку для волосся), уламки золотої пластини і ще один бронзовий палець. Завдяки золоту і пальцю стало зрозуміло, де лежала бронзова «рукавичка».

 

 

Можливо, це був перший в історії Європи металевий «протез» руки. Нагадаємо, рукавичці 3500 років. Але є й інші версії про призначення бронзової рукавички: вона могла бути частиною скіпетра або великої статуї.

Начальник відділу охорони археологічної спадщини в швейцарському кантоні Цуг Стефан Хоучлі повідомив, що подібна знахідка дійсно унікальна для всієї Європи. У Швейцарії в похованнях доби бронзи золото взагалі ніколи не зустрічається.

Дивним є й те, що людина була похована не всередині структури з каменів, а поверх неї. Ймовірно, такий спосіб поховання вказував на її становище в суспільстві.

В даний час рука виставлена ​​в музеї м.Біль (Neues Museum Biel) в Швейцарії. Вона буде на експозиції до 14 жовтня, а потім її заберуть для подальшого вивчення і наукового тестування, щоб отримати відповіді на багато питань стосовно цього загадкового об'єкта.

 

Натисніть на зображення для збільшення

 

Натисніть на зображення для збільшення

 

Читайте також: "В Італії знайдено скарб золотих Римських монет вартістю в декілька мільйонів євро"

 

Повернутися до - КЛАДОПОШУК

Повернутися до - ГОЛОВНОЇ

Перейти в ФОРУМ

Категорія: В СВІТІ | Додав: Admin (28.09.2018)
Переглядів: 1593 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar