Субота, 23.02.2019, 20:08
Головна » Статті » КЛАДОПОШУК » В СВІТІ

5-ТИ РІЧНЕ ОЧИЩЕННЯ КЕЛЬТСЬКОГО СКАРБУ ЗАВЕРШЕНО В АНГЛІЇ

Натисніть на зображення для збільшення

У лютому 2012 року на англійському острівці Джерсі був знайдений неоціненний з історичної точки зору скарб. В грошовому еквіваленті звичайно, скарб оцінили.  За попередніми даними його вартість складає 16 мільйонів фунтів стерлінгів ($20млн). На даний момент скарб острова Джерсі знаходиться в Ла-Хуг-Бі, це історичний пам'ятник-музей на тому ж острові.

Право першовідкривачів скарбу належить пошуковцям Регу Міду та Річарду Майлсу. Саме вони, з чималими труднощами знайшли перші 20 монет скарбу. Пізніше всі монети були вилучені археологами разом з шматком зцементованою бруду, з якого в лабораторії вчені акуратно почали вилучати скарб.

Натисніть на зображення для збільшення

20 січня 2017 року розчищення величезного скарбу, що складається з 68 тисяч монет і сотень золотих прикрас, була завершена. Скарб, закопаний в середині I століття до нашої ери, швидше за все, належав кельтському племені куріосолітів (Curiosolitae), про яке Цезар згадує в «Записках про галльську війну».

В цій історії вражають уяву і розмір скарбу (він важить цілу тонну), і завзятість тих, хто його шукав. Рег Мід і Річард Майлс шукали цей скарб з 1982 року, щорічно, після збирання врожаю і до самої весни, на одному полі. Тридцять років пошуків з різними металошукачами, починаючи з найпримітивніших моделей і закінчуючи останніми розробками!

 

 

Серед несподіваних знахідок всередині скарбу був, наприклад, бронзовий наконечник списа, причому виявилося, що він на 800 років старший, ніж монети. Як і чому він потрапив в загальну купу, невідомо, але напевно він щось значив для тих, хто ховав скарб. Також скарб має ще одне дивовижне явище: браслети, звязані стеблами трави, які на диво вціліли. Усередині скарбу виявилося несподівано багато золотих шийних гривень - прикрас, дуже популярних в Європі 2000 років тому.

Натисніть на зображення для збільшення

Всі монети за винятком рідкісних золотих - це так звані білонні, тобто кредитні або розмінні гроші, викарбувані зі сплаву срібла й більшої кількості міді.

Подальша доля найбільшого скарбу Британських островів, якому було присвоєно офіційну назву «Катійон II» («Катійон I» - це 2500 кельтських монет, знайдені в Джерсі 1957 році), залежить від уряду острова Джерсі. Місцева влада має вирішити - залишити скарб на острові чи продати його.

Читайте також: "Пошуковець знайшов перстень з фільму "Володар перснів"

 

Категорія: В СВІТІ | Додав: Admin (31.01.2017)
Переглядів: 268 | Теги: кельти, металошукач, кладопоиск, приборный поиск, пошук скарбів, поиск кладов, металлоискатель, кельтський скарб, Curiosolitae, кладопошук | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar