П`ятниця, 29.03.2024, 15:18
Головна » Статті » КЛАДОПОШУК » МІСЦЯ ДЛЯ ПОШУКУ

Урочища на картах - що вони означають?

Натисніть на зображення для збільшення

 

При вивченні карт багато пошуковців стикаються з скороченням "ур." або іншими, які позначають урочище, але дуже часто не знають що це таке! Дане позначення походить від слова "урекаться". Дати конкретну назву тому чи іншому об'єкту, який виділяється на місцевості люди "заріклися", тобто домовилися. Урочище - в загальному сенсі це народна назва географічного об'єкта або в деяких випадках зниклого селища.

Що таке урочище для шукача скарбів?

То що ж дають позначені урочища на картах для шукача скарбів? Виходимо з того, що це старі назви, значення яких навіть місцеві жителі можуть не пам'ятати. А якщо таким об'єктам давали назви, це означає що з давнини ними користувалися або вели там якісь роботи. А ми знаємо що місця де частенько бували люди радують монетами та іншими знахідками.

Урочищами часто бувають піднесення посеред лісу, лісовий масив серед поля, місце з джерелом і т.д. на топографічних картах СРСР та Російської імперії. Також термін "урочище" використовується для позначення територій колишніх населених пунктів, на яких не збереглася забудова. Раніше багато істориків і географів (зокрема Гільтебрандт П.А.) зараховували до "урочищ" будь-які населені пункти.

 

 

Якщо вивчати роботи археологів і читати історичну літературу, можна помітити що багато селищ бронзового століття або інших культур також часто знаходять в урочищах. Наприклад урочище Малий Курган, яке знаходиться в Черкаській області має історичне значення з 1979 року і займає площу 15 гектарів.

Дуже часто древні урочища збігаються з місцями відпочинку місцевого населення, тому, природньо вони також бувають багатими на знахідки. Хоча й на сміття, на кшталт горілчаних кришечок вони теж не скупляться.

Таким чином, якщо урочище не має історичного значення і не охороняється державою, воно є цікавим дляшукачів скарбів. Деякі урочища просто не цікаві археологам а ось любителі пошуку з металошукачем завжди можуть розраховувати на знахідки в таких місцях.

 

Читайте також: "Де шукати скарб - обираємо місце (Частина 1)"

 

 

Повернутися до - КЛАДОПОШУК

Повернутися до - ГОЛОВНОЇ

Перейти в ФОРУМ

Категорія: МІСЦЯ ДЛЯ ПОШУКУ | Додав: Admin (23.01.2019)
Переглядів: 4436 | Теги: поиск с металлоискателем, Урочище, поиск сокровищ, Кладоискательство, пошук з метлошукачем, поиск кладов, пошук скарбів | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar