Вівторок, 16.10.2018, 20:14
Головна » Статті » КЛАДОПОШУК » КОРИСНІ ПОРАДИ

ШУКАЄМО СТАРІ ДОРОГИ В ЛІСІ

Копати біля дуже старої дороги - до гарних знахідок. Така собі прикмета шукача скарбів. Само собою, одна дорога зовсім не буде схожа на іншу по наявності знахідок, але, в будь-якому випадку, тут напевно пересувалося безліч людей, які час від часу втрачали речі і монети. Крім того, іноді уздовж доріг ховали "заначки", які забували або не встигали відкопати.

Найкраще дороги шукати за старовинними картами - наприклад таким, як карта Шуберта та інші трьохверстові карти. Тоді особливих проблем з виявленням потрібного місця не виникне: його положення буде відображено на папері, плюс-мінус двісті метрів вправо або вліво.

Другий важливий момент - це знання деяких природних тонкощів і особливостей, які є на місцевості.

Ознаки старої дороги:

1. Грунт на місцях старої дороги сильно утрамбований, втоптаний. Тому часто можна спостерігати своєрідне просідання грунту на протязі лінії або стежки. Найкраще це просідання можна помітити в променях вечірнього сонця, коли з-за освітлення під кутом (косі промені) всі тіні дещо довші.

2. Вранці уздовж старих доріг туман стелиться нижче. Вся справа то тому, що температура у різної по щільності землі - різна. Над більш прогрітою поверхнею туман більш інтенсивний.

3. Поверхня старої дороги, як правило, більш помітна після дощу або по першому снігу. Чіткіше стають видні канави - в них накопичується вода або сніг.

4. На схилах дорогу видно чіткіше по виїмці або насипу. Помітна різниця грунтів.

5. Є певні види рослин, не характерні для лісу, але характерні для придорожніх узбіч. Наприклад, той же подорожник, деревій, чорнобиль (полин). З чагарників - шипшина. Іноді уздовж старих доріг по хвойних лісах ростуть берези.

6. Є ще й справді екстремальний спосіб - вийти в ліс в темну безмісячну ніч. Таким чином виходить зосередитися на щільності ґрунту під ногами. Кажуть, відчувається щільність. На старих дорогах і стежках грунт відчутно щільніший. Ну або можна вийти вдень ​​з провідником і зав'язати очі.

 

 

Логічний спосіб

Якщо підключити логіку, стару дорогу можна знайти і без двохсотлітньої карти. Алгоритм пошуку наступний. Знаходимо карту хоча б радянського періоду з добре промальовані рельєфом місцевості. Шукаємо два прилеглих пункти. Проводимо між ними лінію, яка могла б їх пов'язувати (не пряму, а в обхід боліт, озер, високих пагорбів). Найімовірніше, це і буде місцем пролягання старої дороги.

Звертайте увагу на назви сіл, урочищ, наявність бродів тощо. Наприклад, село з назвою "Дорожнє" цілком могло розташовуватися вздовж забутого, але колись великого шляху.

Наостанок нагадаємо: якщо пощастило знайти дійсно стару дорогу, обстежте не тільки саму "колію", а й узбіччя. Саме там відпочивали подорожні, іноді переховували скарби під примітними деревами, камінням, іншими орієнтирами.

Читайте також: "ЯК ЗНАЙТИ СКАРБ?"

 

Повернутися до - КЛАДОПОШУК

Повернутися до - ГОЛОВНОЇ

Перейти в ФОРУМ

Категорія: КОРИСНІ ПОРАДИ | Додав: Admin (11.07.2017)
Переглядів: 298 | Теги: дорога в лісі, металошукач, дорога в лесу, кладопоиск, пошук скарбів, коп монет, поиск кладов, коп в лісі, кладопошук, коп | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar