П`ятниця, 14.08.2020, 18:00
Головна » Статті » КЛАДОПОШУК » КОРИСНІ ПОРАДИ

ЯК НЕ ПОШКОДИТИ ЗНАХІДКУ ПРИ ВИКОПУВАННІ

Часом буває прикро, а іноді прикро до сліз, коли діставши монету або іншу знахідку, помічаєш, що на ній є здоровенна подряпина, яку ми самі й зробили в процесі викопування. А як відомо, будь-яка подряпина знижує цінність знахідки, іноді в рази. Причому як на зло саме цінні предмети або монети найбільш схильні до цього несприятливого фактору. Щоб звести подібні прецеденти до мінімуму, ми підготували поради по діставанню предметів з грунту:

1. Після того, як ви знайшли сигнал, який збираєтеся копати, максимально скоротіть площу пошуку до мінімуму.

Для цього плавно знижуйте амплітуду і швидкість руху котушкою, до тих пір, поки не визначите точне місцезнаходження джерела сигналу.

Бажано проводити даний процес як по вертикалі, так і по горизонталі щодо свого місця розташування, для більш точного визначення.

Якщо шукач скарбів використовує металодетектор з пінпоінтом то завдання трохи спрощується. Завдання полягає в тому щоб знайти те місце, над яким металошукач видає найгучніші сигнали. Однак, на особистому досвіді можу сказати, що цією функцією досвідчені пошуковці користуються вкрай рідко. Причиною тому є лише досвід в розкопках. А він рано чи пізно прийде.

2.Визначивши точне місце, починаємо копати ямку. Часта помилка новачків полягає в бажанні скоротити для себе, коханого, обсяг роботи, і тому вони копають трикутні або квадратні лунки. Цього робити категорично НЕ МОЖНА! При такій формі лунок велика ймовірність пошкодження предмета, так само часто мішень залишається в стінці лунки, і морока ще хвилин на 10 вам забезпечена. Оно вам треба? Тому, копаємо ПРАВИЛЬНО!

 

 

3. Безпечна для знахідок лунка повинна бути кругла! Лунка повинна бути ширше діаметра котушки на 5-6см, щоб дозволити нам здійснювати рухи котушкою в лунці. Кут занурення лопати в грунт повинен бути 90 ГРАДУСІВ, а не під конус. Все це скорочує вірогідність пошкодження до мінімуму.

4. Після вилучення ґрунту, визначаємо де знаходиться предмет пошуку, якщо ще в лунці, то продовжуємо копати, не забуваючи про 90 градусів. Якщо мішень вже в вийнятому на поверхню грунті, то приступаємо до другої фази. При м'якому, розсипчастою грунті - немає проблем, все зрозуміло. У разі, якщо земляний ком з дерном, однозначно кращим варіантом буде четвертувати дерен із знахідкою руками, обламуючи землю частинами і перевіряючи ці частини на наявність цілі в них. Якщо ж земля надто тверда, або шматок дерну занадто великий визначаємо металошукачем, як глибоко в грудці залягає мішень і зрізаємо грунт, як можна ближче до трави, бажано, за один раз (для чого лопата повинна бути добре заточеною). В результаті відокремивши зерна від плевел, з почуттям глибокого задоволення дістаємо знахідку на світ Божий, не забувши засипати за собою ямку.

Дотримуючись цих порад відсоток пошкоджених реліквій шукач скарбів скоротить до мінімуму. Чого вам і бажаю!

Читайте також: "Як знайти села, яких вже немає на картах"

 

Повернутися до - КЛАДОПОШУК

Повернутися до - ГОЛОВНОЇ

Перейти в ФОРУМ

Категорія: КОРИСНІ ПОРАДИ | Додав: Admin (05.10.2018)
Переглядів: 769 | Теги: металошукач, пошук скарбів, монети. монеты, Кладопошук. кладопоиск, клад, металлоискатель | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar