П`ятниця, 14.08.2020, 17:42
Головна » Статті » ІСТОРІЯ,ЛЕГЕНДИ » УКРАЇНА

СКІФСЬКИЙ МЕЧ, ЯКИЙ БУЛО ЗНАЙДЕНО В ЗОНІ ПРОВЕДЕННЯ АТО ПЕРЕДАНО ДО СЛОВ'ЯНСЬКОГО КРАЄЗНАВЧОГО МУЗЕЮ

Натисніть на зображення для збільшення

 

1 жовтня 2018 року сталася непересічна подія в м.Слов'янськ Донецької області. Там, під час символічної церемонії учасники АТО передали до місцевого краєзнавчого музею унікальний скіфський меч.

А почалася ця історія з того, що один місцевий житель приніс до музею меч, який було знайдено в Слов'янському районі вирішивши просто подарувати його. Але артефакт був в доволі поганому стані і потребував негайного огляду фахівців, тому його було відправлено до Києва на реставрацію, на яку пішло півтора роки. 

І саме тепер, унікальний історичний предмет, довжина якого складає 27см а вага 1,2кг було передано для постійної експозиції до Слов'янського краєзнавчого музею. На церемонії передачі був присутній і міністр культури України Євген Нищук.

"Вченим довелося провести суттєву роботу по реставрації, адже меч майже розсипався в руках. Цілим збереглося лише його ядро, а ступінь мінералізації становла 1/3 маси. Але це природньо для предмету, який датується V ст. до н.е." - говорить Євген Нищук.

В свою чергу учасники АТО, які передавали меч зауважили що дуже почесно відчувати себе захисниками цього краю, тим більше тримаючи в руках зброю, якою його захищали предки декілька тисяч років тому.   

 

Натисніть на зображення для збільшення

 

Натисніть на зображення для збільшення

 

 

Натисніть на зображення для збільшення

 

Натисніть на зображення для збільшення

 

Натисніть на зображення для збільшення

 

 

Читайте також: "Унікальний артефакт, який належав Ярославу Мудрому знайдено біля Софії Київської"

 

Повернутися до - ІСТОРІЯ,ЛЕГЕНДИ

Повернутися до - ГОЛОВНОЇ

Перейти в ФОРУМ

Категорія: УКРАЇНА | Додав: Admin (03.10.2018)
Переглядів: 2519 | Теги: археологія, скіфський меч, скифский меч, Євген Нищук, слов'янський краєзнавчий музей | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar