П`ятниця, 14.08.2020, 18:00
Головна » Статті » ІСТОРІЯ,ЛЕГЕНДИ » УКРАЇНА

УНІКАЛЬНИЙ АРТЕФАКТ, ЯКИЙ НАЛЕЖАВ ЯРОСЛАВУ МУДРОМУ ЗНАЙДЕНО БІЛЯ СОФІЇ КИЇВСЬКОЇ

Натисніть на зображення для збільшення

 

В ході розкопок, які майже три місяці тривають біля заповідника Софія Київська українським археологам вдалося знайти унікальні історичні артефакти! 

За словами старшого наукового співробітника Національного заповідника Софія Київська Володимира Савицького, поміж інших знахідок особливо виділяються бронзова шпилька Х ст., торгова пломба XV-XVI ст., підвісна свинцева печатка часів правління Ярослава Мудрого та заготовка для виготовлення таких печаток! 

Провівши детальне вивчення підвісної пломби, на ній було виявлено зображення святого Георгія - покровителя князя Ярослава Мудрого, тому вчені припускають її належність самому Ярославу. Але ця версія не остаточна, тому що інші елементи, які зображені на пломбі дещо їй суперечать. 

"Аналогів даної пломби ми до цього часу не бачили. На ній зокрема зображений квітучий хрест, тому вона могла належати духовній особі. Наші вагання з цього приводу небезпідставні - святий Георгій був також покровителем Юрія Долгорукого, тому пломба могла належати йому, або комусь з його довірених осіб. Також історично важливою є знахідка заготовок для виготовлення таких пломб, що говорить про їх виготовлення саме на території Софії Київської" - зауважує Володимир Савицький.

 

 

Натисніть на зображення для збільшення

 

Натисніть на зображення для збільшення

 

Натисніть на зображення для збільшення

 

Читайте також: "Українські археологи знайшли древню могилу, в якій було поховано закохану пару"

 

Повернутися до - ІСТОРІЯ,ЛЕГЕНДИ

Повернутися до - ГОЛОВНОЇ

Перейти в ФОРУМ

Категорія: УКРАЇНА | Додав: Admin (02.10.2018)
Переглядів: 1099 | Теги: София Киевская, підвісна печатка, підвісна пломба, Ярослав Мудрий, Ярослав Мудрый, Софія Київська | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar