П`ятниця, 14.08.2020, 18:09
Головна » Статті » ІСТОРІЯ,ЛЕГЕНДИ » РИМСЬКА ІМПЕРІЯ

10 НАЙМОГУТНІШИХ РИМСЬКИХ ІМПЕРАТОРІВ

 

Вони керували величезною імперією, вони завойовували цілі країни й народи, вони були розумні й освічені, але натомість були жорстокі й марнославні! Вони - це Римські імператори. Всі вони частина великої історії, але десять з них варто виділити за їх унікальність, у когось позитивну, у когось - негативну!

 

Октавіан Август

 

Октавіан Август: земний бог римлян. Перший римський імператор. Роки життя - 63 рік до н.е.-14 рік н.е., правління - 27 рік до н.е.-14 рік н.е. Правління його тривало 44 роки. На початковому етапі він був тираном, але в подальшому став далекоглядним діячем і розробляв плани. При його правлінні стало відомо про великих римських письменників. Август розгорнув бурхливу діяльність. Будівництво за часів його правління розвинулося так, що він зміг похвалитися: «Я успадкував Рим в цеглі, а залишив його в мармурі».

Статуя Октавіана Августа, Ватикан

 

Веспасіан

Роки життя - 9-79 рр. н.е., правління - 69-79 рр. н.е.

Був першим з династії Флавіїв. Легіон проголосив, що тепер Веспасіан буде їх головнокомандувачем. Після громадянської війни він навів лад і відновив дисципліну в римській армії. При його правлінні відбулося пожвавлення економіки. Саме йому належить крилатий вислів "Гроші не пахнуть", адже імператор ввів податок на громадські вбиральні, і взагалі не гребував ніякими джерелами доходу. Саме Веспасіан ввів ефективну податкову систему. Після його смерті Римська імперія не мала боргів. Римський сенат зарахував його до числа "добрих імператорів".

 

Нерон

Роки життя - 37-68 н.е., правління - 54-68 рр. н.е. 

Нерона від інших римських імператорів відрізняли надмірні пиха та марнославство. Був надто жорстоким правителем. Клавдій усиновив його. Після того, як Клавдій помер Нерон перейняв права імператора і отруїв рідного сина Клавдія. Пізніше він організував вбивство матері. Довів Сенеку, який був його радником до самогубства. Дружину Октавію велів вбити. Таким чином, він позбувся тих хто чинив на нього стримуючий вплив. Вбивства продовжилися і за рамками сім'ї. Нерон був першим імператором, хто брехливо звинуватив християн в підпалі Риму і віддав на смерть. Жертви були накриті шкірами звірів і віддані на поталу собакам. За наказом Нерона зводилися статуї імператора в образі Бога. У 68 році Нерон покінчив життя самогубством.

 

Тіт

 

Роки життя - 39-81 н.е., правління - 79-81 рр. н.е. 

Римський імператор з династії Флавіїв. Був сином імператора Веспасіана. Тіт служив у римській армії. У 71 році н.е. був призначений командиром преторіанської гвардії. У 73 році разом з батьком правив Римською імперією. Тіт займався, як зараз прийнято говорити, іноземними та військовими справами. Рекомендації отримав найвищої якості. Був популярним правителем того часу. Витрачав грошові кошти на допомогу людям, які постраждали під час виверження вулкана. Смерть була раптовою. Деякі історичні джерела стверджують, що брат Доміціан був причетний до цього.

Стауя Тіта, Париж, Франція

 

Адріан

Роки життя - 76-138 рр. н.е., роки правління - 117-138 рр. н.е. 

У дитинстві втратив батьків. За часів правління багато подорожував по імперії. Фізично розвинений, він прекрасно володів зброєю, міг сам вбити лева, але не любив війни. На відміну від попередника Траяна, його вихователя і наставника, не став розширювати межі імперії. Він розвивав державу, а Рим було названо Вічним містом за позитивні перетворення за правління Адріана. Дав наказ звести Адріанів вал в Британії. Адріан дуже високо цінував архітекторів. Тому при ньому в імперії спостерігався архітектурний бум. Він сам іноді складав проекти споруд та будівель.

 

 

Траян

Роки життя - 53-117 рр. н.е., роки правління - 98-117 рр. н.е. 

Римський імператор з династії Антонінів. Народивс в Іспанії. За його правління території імперії значно збільшилися. Траян служив у римській армії. У 91 році н.е. році він став консулом, а в 97 році імператор Нерва призначив його своїм спадкоємцем. Незабаром Траян зайняв його місце. Він відразу ж почав організовувати завойовницькі походи. Відібрав Дакію, Аравію, Вірменію і Месопотамію. Саме в роки його правління Римська імперія стала величезною. У внутрішній політиці Траян охороняв інтереси сенату, за що в 114 році йому було дано титул Optimus princeps (Найкращий імператор). У 114 році в м.Беневенто була споруджена Тріумфальна арка Траяна, на якій збереглося багата рельєфна прикраса, що прославляє Траяна як імператора Рима і володаря римських провінцій.

"Колонна Траяна"

 

Клавдій 

Роки життя - 10 до н.е.-54 рр. н.е., роки правління - 41-54 рр. н.е. 

Був інтелігентною, вихованою і освіченою людиною. Був племінником Тиберія і дядьком Калігули. Кульгав, не вимовляв деякі букви. Через це піддавався глузуванням. Після вбивства Калігули Клавдій переховувався, не хотів правити Римською імперією. Але його знайшли і проголосили імператором. При його правлінні Британія була включена до складу Римської імперії. У період правління Клавдія було даровано повне громадянство неіталійскім громадам, що зіграло істотну роль в романізації провінцій. Було внесено зміни в спадкове, шлюбне і рабське право, державна скарбниця повернута в керування квесторів, були засновані численні колонії, прокладені дороги і зведені технічні споруди, наприклад шлюз для відводу води з Фуцинського озера.

Статуя Клавдія, Рим

 

Марк Аврелій

Роки життя - 121-180 рр. н.е., роки правління - 161-180 рр. н.е. 

Марк Аврелій був великим мислителем. Мав приналежність до династії Антонінів. Відстоював ідеї пізнього стоїцизму. Його улюбленими заняттями було читання літератури, філософії та права. Але став він полководцем. Для захисту імперії від бриттів та германців організував військові походи в Азію і Європу. «Наодинці з собою» став його найкращим філософським трактатом, який дійшов до наших днів. У 176 році Марк Аврелій проголосив свого сина Коммода співправителем і незадовго до закінчення війни помер в Виндобоні від чуми. Кінна статуя Марка Аврелія, яка за припущеннями створена ще за його життя по даний час стоїть в Римі на постаменті, який спорудив Мікеланджело в 1537 році.

Статуя Марка Аврелія з часів Римської імперії

 

Септимій Север

Роки життя - 146-211 рр. н.е., роки правління - 193-211 рр. н.е. 

Народився в Північній Африці. Зробив військову кар'єру. Війська проголосили його імператором і він вступив в Рим. Жодна людина не була проти. Першим указом був розпуск преторіанської гвардії, воїни якої вбили його попередника, після цього набрав нову армію. Септимій славився своєю справедливістю. До 197 році придушив всі заколоти і бунти. Утворився порядок в імперії. У 208 році почав військові дії по зміцненню римської влади в Британії. При вторгненні в Каледонію (нині Шотландія) зазнав поразки. У 210 році уклав мир з місцевими племенами. Через рік помер в Еборакумі (нині Йорк).

 

Костянтин Великий

Роки життя - 272-337 рр. н.е., роки правління - 306-337 рр. н.е.

Народився в незаконному шлюбі у Флавії Олени і Констанція I Хлора . У 302 році, Костянтин у віці 14 років вже був з Діоклетіаном разом в походах. У 326 році Костянтин прийняв рішення перенести місце, де зазвичай перебував уряд з Риму на Схід. Незабаром був закладений перший камінь в підвалини Константинополя. Звання «Великий» Костянтин отримав за свої справи. Він умів передбачати майбутнє, яке очікувало християнство. І намагався надати максимальну допомогу римської імперії. Декількома актами він звільнив Католицьку церкву і священнослужителів від податків і дарував їм різноманітні привілеї, а християнам дарував свободу віросповідання. Незадовго до смерті сам прийняв християнство.

Натисніть на зображення для збільшення

Статуя Костянтину Великому в Йорку, Британія

 

Читайте також: "Пожежа в Римі"

 

Повернутися до - ІСТОРІЯ,ЛЕГЕНДИ

Повернутися до - ГОЛОВНОЇ

Перейти в ФОРУМ

Категорія: РИМСЬКА ІМПЕРІЯ | Додав: Admin (03.10.2018)
Переглядів: 971 | Теги: римські імператори, Римська імперія, Roma Empire, Древний Рим, стародавній Рим, римские императоры, римская империя | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar