Четвер, 28.03.2024, 14:16
Головна » Статті » ПОШУКОВЕ ОБЛАДНАННЯ » ПРАКТИЧНІ ПОРАДИ

Як вибрати металошукач (Частина 1)

При виборі в якості хобі аматорської археології виникає питання: який купити металошукач? Металошукачі коштують досить дорого, тому зробити помилковий вибір буде дуже прикро. Так само варто відзначити те, скільки часу витрачається при зміні металошукача, скільки годин роздумів та зважування всіх «за й проти» йде при цьому – відомо лише тим хто його змінював.

Після ознайомлення з цією статтею і виконання нескладних рекомендацій, ви зможете зробити правильний вибір.

Всі металошукачі поділяються на три категорії – початкового, середнього та професійного рівня.

Не можна говорити, що наприклад металошукач початкового рівня нічого не знайде – ні, це не правильно. Бувають випадки, коли пошуковець з металошукачем початкового рівня знаходить такі речі, про які пошуковці з металошукачами професійними лише мріють. А все тому – що вдалий результат в нашій справі залежить від великої кількості факторів, починаючи з знання історії, вивчення карт, орієнтування на місцевості та простого фарту.

Та все ж, не варто й ігнорувати факту, що маючи металошукач середнього або професійного рівня ми маємо більше шансів на успіх, тому-що більша кількість налаштувань, гнучкість під конкретні умови пошуку, краща чутливість дадуться в знаки і дозволять займатися пошуком з більшим комфортом.

 

 

Для яких цілей Вам потрібен металошукач?

Перше, на що необхідно дати собі відповідь при виборі металошукача – для чого він потрібен! Якщо Ви початківець в пошуковій справі, і обираєте перший металошукач то не варто обирати дуже дорогу, з великим набором функцій модель. Причин для цього декілька – дуже часто, захопившись пошуком скарбів, люди згодом розуміють що це не така проста й легка справа, а знахідки дуже часто не бувають такими цікавими та коштовними як хотілося б і швидко розчаровуються в цій справі. Тож спочатку варто придбати металошукач не надто дорогий, щоб відчути – чи дійсно подобається це Вам, так би мовити перевірити себе, і якщо так, то згодом змінити прибор на більш практичний, і навпаки – відчувши що це не Ваше, продати його з мінімальними фінансовими втратами. По-друге, дорогий і надто функціональний металошукач буде збивати новачка з пантелику великою кількістю налаштувань, що може зіграти злий жарт, відклякнувши Вас від цеї справи. Тож краще спочатку обрати прибор з розряду «включив і пішов», щоб не відволікатися від самого пошуку. Металошукачі початкового рівня, наприклад такі як Garrett ACE250 або Fisher F2 за великим рахунком мають схожі глибину пошуку, чутливість та дискримінацію, тому їх можна однаково використовувати як для пошуку монет, так і для пошуку інших артефактів.

Натомість, якщо Ви вже не новачок, а маєте бажання перейти з металошукача початкового рівня на більш професійний, то варто собі відповісти на більшу кількість питань, наприклад що Ви більше збираєтеся шукати – монети, металопластику, чи можливо предмети пов’язані з військовою археологією?! Якщо Вашими цілями є мідні монети Російської Імперії, великі предмети на значній глибині чи артефакти по ВВВ, то варто звернути увагу на прибори з нижчою частотою – до 5 кГц, яка краще виявляє великі предмети на значній глибині та менш піддається впливу мінералізації грунту, або з середньою частотою – 5-9кГц, яка є універсальною, і підходить для всіх цілей і типів пошуку. Якщо ж Ви розраховуєте на пошук цілей неправильної форми та невеликого розміру – таких як антична металопластика, невеликих та дрібних ювелірних виробів то правильним буде обрати металошукач з частотою від 12кГц, яка краще виявляє саме такі предмети.

Металошукачі середнього рівня здебільшого мають майже однакову чутливість та глибину пошуку що й професійні прибори, але мають дещо менший набір функцій та налаштувань. Такі моделі середнього рівня як Minelab X-Terra 505 чи Fisher F5 будуть якісно відрізнятися від металошукачів початкового рівня, а моделі  Minelab X-Terra 705 чи Fisher F70 і взагалі знаходяться на межі між середнім та професійним рівнем, і лише великий набір функцій у їх «старших братів» не дозволяє їм стати в ряд професійних моделей.

Також варто відзначити поняття «аналоговий» та «цифровий» прибор. Цифрові прибори – це прибори які працюють завдяки цифровому процесору, який обробляє інформацію і видає на екран велику її кількість, про що ми поговоримо нижче. А от аналогові прибори не мають процесора, а працюють на значно простішій схемотехніці, не мають екрана а інформація про ціль під катушкою видається лише звуками. Здавалося б – аналогові прибори набагато примітивніші від цифрових, та це доволі хибна думка. Завдяки тому, що в таких металошукачах відсутній процесор, обробка й передача інформації про ціль, нехай лише за допомогою звуків відбувається набагато швидше, тому аналогові прибори не мають найменших затримок між проведенням катушки над ціллю і сигналом прибора про це, вони значно простіші в обслуговуванні, пошуковцю не доводиться постійно відволікатися на екран, хоча варто відзначити що вони й менш інформативні, тому що цифрове визначення цілі, так зване VDI у цифрових металошукачів дає більше інформації. Та це все звичайно на любителя – головне, добре вивчити свій металошукач, будь він цифровий чи аналоговий і тоді він буде приносити неабиякий результат.

 

Повернутися до - ПОШУКОВЕ ОБЛАДНАННЯ

Повернутися до - ГОЛОВНОЇ

Перейти в ФОРУМ

Категорія: ПРАКТИЧНІ ПОРАДИ | Додав: Admin (20.08.2017)
Переглядів: 2949 | Коментарі: 1 | Теги: Металодетектор, Metalldetector, пошук скарбів, металлодетектор, металлоискатель, металошукач, поиск кладов | Рейтинг: 3.5/2
Всього коментарів: 1
avatar
1 rostdrak • 23:22, 30.05.2021
Я не новачок, але довго довелося вибирати хороший метаоршукач. Дуже багато варіантів передивився і вибрав rutus alter 71. Він відмінний по розпізнаванню з якого металу скаладається знахідка, також шукає глибоко навіть маленькі предмети. Монету бере десь на 35-40 см, також є пінпоінтер, мультичастотність, модюль для блютуз наушників. Не люфтить і дуже зручний підлокотник.
avatar