Середа, 24.04.2024, 19:38
Головна » Статті » ПОШУКОВЕ ОБЛАДНАННЯ » ПРАКТИЧНІ ПОРАДИ

ЧУТЛИВІСТЬ МЕТАЛОШУКАЧА - СЕКРЕТИ НАЛАШТУВАННЯ

Існує два типи чутливості детектора. Один підвищує силу струму - потужність сигналу, який видає металошукач. Інший тип підсилює приймальні властивості приладу. При збільшенні чутливості другого типу Ви підсилюєте сигнали від "правильних" цілей, а також граничний шум і електромагнітні перешкоди (якщо вони є в даній місцевості).

Налаштування балансу грунту безпосередньо впливає на сигнали, які генерує металошукач. При одному значенні, наприклад, гарячі камені будуть подавати сигнали. Якщо вибрати інше значення балансу грунту, то цих каменів з вмістом заліза чутно не буде. Якщо при цьому збільшити чутливість, сигнали від хорошої цілі і від гарячого каменю просто будуть звучати голосніше. Однак, коли вірно налаштований баланс грунту, і гарячі камені виключені, то голосніше буде тільки «хороший» сигнал.

Так що баланс грунту, або, на деяких металошукачах тип ґрунту, або режим пошуку - мають первинне, більш важливе значення, так як саме вони визначають, що буде бачити металодетектор. А ось Чутливість (Sensitivity) і Посилення (Gain) мають вторинне значення.

Налаштування звуку, гучність сигналу, поріг, тон, аудіовідгук та інші налаштування призначені для того, щоб змінювати сигнал після доконаного факту виявлення. Простіше кажучи, за допомогою цих опцій Ви налаштовуєте на металошукачі ті звуки, які хочете чути.

Зазначу, що основною проблемою копачів, які експериментують з налаштуваннями, є віра в якийсь «вдалий» або «чарівний» тип налаштувань. Він, по ідеї, повинен принести величезну кількість знахідок. Так ось: цих чарівних налаштувань не існує. Ніякої магії. Просто різні типи цілей видають різні сигнали, і ми впливаємо на їх виявлення, виставляючи первинні налаштування. А наш мозок пізніше все це обробляє за допомогою сигналів, за які відповідають вторинні настройки.

 

 

Основне налаштування просте - баланс грунту. По-моєму, краще вибрати той тип цієї настройки, коли сміттєві цілі відсічені. Однак після цього все одно важко. Я, наприклад, хочу металошукач, який мовчить весь час і сигналить тільки на золото. І ні на що інше!

Тут знову спливає проблема. Навіть самий тихий детектор все одно видає пороговий тон. Деякі пошуковики люблять вслухатися в нього, визначаючи по паузам в пороговому тоні дрібну або глибоко залягаючу ціль. І такі люди губляться, якщо не чують поріг.

Іноді починається «гра з налаштуваннями». Знижується поріг, але підвищується чутливість. Порівнюючи з автомобілем, ви натискаєте гальмо, при цьому збільшуючи тиск на педаль газу. Потрібно розуміти, що обидві настройки - і «чуйка», і «поріг» - вторинні. І працювати з первинної, як я писав вище - з підстроюванням детектора під грунтові умови.

Після декількох років, потримавши в руках сотні металошукачів і поспілкувавшись з тисячами людей, я прийшов до розуміння того, що, насправді, все залежить від наших вух і мізків. У всіх різні вуха: ось, наприклад, я ставлю поріг тихо, а вам він може здатися оглушливим. Як правило, пороговий тон, фоновий гул встановлюється на порозі чутності - але він у всіх різний. Що до мозку, то уявіть, що ви ведете пошук вже багато годин, а фоновий гул все той же. Природно, хочеться викрутити його нижче. Я часто його роблю практично нечутним.

Мій мозок і мій стиль вимагають постійного акустичного зворотнього зв'язку. У теорії, я мрію про металошукачі, який подає сигнал тільки на золото. Але десятки років в справі приладового пошуку навчили мене, що таке неможливо. Тому зараз для мене в пріоритеті прилад з постійним сигналом, ну як мінімум - з постійним пороговим тоном. І з поліфонією. Я хочу чути сигнали від всього грунту, по якому ходжу. У кожного металошукача є своя мова, і де люди чують лише неприємний гул, я розумію симфонію. Я розумію ці мови. І найголовніші корегування металошукача - в моєму мозку.

Постійно удосконалюйтеся, тренуйтеся і розвивайте свої навички приладового пошуку, витрачайте більше часу, і Ви зрозумієте те саме. В кінці-кінців, це як гра на музичному інструменті - чим більше практики, тим краще виходить.

Steve Herschbach

Читайте також: "3 практичні поради для XP Deus"

 

Категорія: ПРАКТИЧНІ ПОРАДИ | Додав: Admin (23.01.2017)
Переглядів: 1571 | Коментарі: 1 | Теги: баланс грунта, металошукач, металлоискатель, кладопоиск, НАЛАШТУВАННЯ, настройки, кладопошук, коп | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
avatar
1 rostdrak • 23:44, 31.05.2021
Для мене чутливість, баланс грунта і звукова тональність такі ж важливі характеристики як глубина, частоти і режими. Мені подобається коли це все має автоматичне налаштування і їх можна підлаштувати під свої цілі. Мій rutus має 90 рівнів чутливості, 7 рівнів маскування звукових сигналів, автоматичний баланс грунту. Це забезпечує кращий пошук, бо я завжди орієнтуюсь на знайдений предмет по звуку і шкалі на екрані.
avatar