Субота, 23.02.2019, 20:00
Головна » Статті » ЛІТЕРАТУРА » НУМІЗМАТИКА

СРІБНІ МОНЕТИ ЗОЛОТОЇ ОРДИ. САГДЄЄВА Р.З.

СКАЧАТИ ТУТ

Автор: Сагдєєва Р.З.
Назва: Срібні монети Золотої Орди
Рік: 2005
Формат: pdf
Розмір: 42.1 Мб
Сторінок: 77

Монетна справа Золотої Орди разом з державою, яка створила грошову систему, пройшла етапи становлення, розквіту, пов'язаного з періодами найбільшого пожвавлення торговельної діяльності, і занепаду, викликаного політичними заворушеннями.

Джучидська нумізматика добре висвітлена в літературі. Основні типи монет опубліковані, виявлені місця карбування, імена ханів, які здійснювали грошову емісію, вивчені вагові норми карбування монет, складена топографія скарбів джучидских монет.

У даній публікації зроблена спроба зібрати в одній книзі відомості про опубліковані джучидскі монети. Інформація про монети розміщена в таблиці окремо по кожному емітенту з поділом по монетним дворам. Перший стовпець містить порядковий номер. Новий номер отримує монета при зміні імені хана, місця карбування, змісту легенд, штемпельні відмінності не впливають на тип монети. У другій колонці дається промальовування лицьової (зліва) і зворотному (справа) сторони монети з можливими варіантами. У третьому стовпці міститься текст легенд арабською та російською мовами. У четвертому стовпці наведені роки карбування даного типу монети. Посилання на джерела інформації дані в п'ятому стовпці. В останньому стовпчику наведені ціни в умовних одиницях на монети, які найбільш часто зустрічаються.

 

 

У додатку наведена генеалогія Джучидів, хронологія їх правління, інформація по основних монетних дворах Золотої Орди. Крім того в табличній формі подано інформацію про емісію дирхемів в усі періоди існування держави. Наявні прогалини означають, що не весь нумізматичний матеріал зібраний. Нові знахідки заповнять клітинки в створюваній декількома поколіннями нумізматів мозаїчній картині грошового обігу Золотої Орди, уточнюючи вже створений малюнок.

Читайте також: "Мідні монети Російської Імперії 1700-1917 років. Каталог"

 

Повернутися до - ЛІТЕРАТУРА

Повернутися до - ГОЛОВНОЇ

Перейти в ФОРУМ

Категорія: НУМІЗМАТИКА | Додав: Admin (09.11.2016)
Переглядів: 351 | Теги: золота орда, нумизматика, Нумізматика, Колекціонування, монети золотої орди, коллекционирование, сагдеева, серебрянные монеты золотой орды | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar