П`ятниця, 14.08.2020, 17:50
Головна » Статті » КОЛЕКЦІОНУВАННЯ » РІЗНЕ

НАЙДОРОЖЧА АНТИКВАРНА ЗБРОЯ - ТОП-10 ЛОТІВ

НАЙДОРОЖЧА АНТИКВАРНА ЗБРОЯ - ТОП-10 ЛОТІВ 

 

Шаблі, щити, мушкети і обладунки, що належали історичним особистостям або просто пов'язані з певними епохами, коштують сьогодні сотні тисяч, а то й мільйони доларів.

Forbes склав рейтинг 10 найдорожчих предметів військового антикваріату, проданих на аукціонних майданчиках в ХХI столітті.

 

Найдорожча шабля

Ціна: $ 7 581 608

У 1748 році імператор династії Цин Айсіньгеро Хунлі наказав найкращим майстрам Піднебесної створити церемоніальні шаблі. Він особисто курирував цей проект і, як вважається, сам затвердив дизайн кожної з них. Всього в період з 1748 по 1795 рік було виготовлено 90 шабель. Всі вони мали рукоятку з білого нефриту та були майстерно інкрустовані золотом і сріблом, кожна отримала своє власне ім'я і порядковий номер. У жовтні 2008 року один з цих рідкісних шедеврів китайського збройового мистецтва з порядковим номером 17 на ім'я Бао Тенг, або Летючий Скарб було продано з молотка на гонконгському аукціоні Sotheby's за немислимі гроші - понад $ 7,5 млн, встановивши ціновий рекорд для азіатської антикварної холодної зброї! 

 

Натисніть на зображення для збільшення

 

Найдорожчий кинджал

Ціна: $ 5 947 459

До наших днів дійшло не так багато гарно збереженої зброї часів Насрідів - династії, яка правила в Гранадському еміраті (зараз територія Іспанії) з 1230 по 1492 рік. Саме в цей період майстерність ремісників і художників мусульманської Іспанії проявилася найбільш яскраво: так, знаменитий палац Альгамбра був побудований саме за Насрідів. Володіти предметами, створеними насрідськими умільцями - мрія багатьох колекціонерів і музеїв світу. Коли на аукціоні Sotheby's в Лондоні в жовтні 2010 року на торги було виставлено вишуканий кинджал, прикрашений золотим орнаментом, то всім стало ясно, що за нього розгорнеться справжня антикварна битва. В результаті, за максимальної передпродажної оцінки в $ 1 200 000 він пішов з молотка майже в п'ять разів дорожче!

 

Натисніть на зображення для збільшення

 

Найдорожчий револьвер

Ціна: $ 1 142 500

До наших днів дійшов лише 21 прикрашений золотом револьвер 31-го калібру моделі Colt 1849. Вони були випущені обмеженою серією спеціально для Всесвітньої виставки в Лондоні 1851 року і стали предметом особливої ​​гордості і своєрідною "візитною карткою" Семюела Кольта: їх він дарував і продавав тільки найважливішим зі своїх сучасників. Зокрема, три таких револьвера американський зброяр презентував Миколі I - вони зараз зберігаються в Ермітажі. Так що немає нічого дивного в тому, що виставлений на торги на січневому аукціоні Sotheby's в 2012 році Colt 1849 з серійним номером 63 306 с легкістю подолав планку в один мільйон доларів.

 

Натисніть на зображення для збільшення

 

 

Найдорожчий щит

Ціна: $ 923 151

Позолочений срібний Щит Ахілла, чий дизайн розробив відомий британський художник, гравер і скульптор Джон Флаксман, був однією з останніх робіт великого майстра, який помер в 1826 році. Щит був виготовлений королівськими ювелірами в 1823 році для герцога Камберлендського (пізніше став королем Ганновера) Ернста Августа, виконував церемоніально-символічні функції і був справжньою вершиною ювелірного мистецтва епохи Регентства. На ньому майстерно зображені сцени з "Іліади" Гомера. Тому на грудневому аукціоні Sotheby's в Лондоні в 2007 році Щит Ахілла був проданий за рекордну для подібних речей суму.

 

Натисніть на зображення для збільшення

 

Найдорожчий шолом

Ціна: $ 842 500

На сьогоднішній день відомо про існування всього двох грецьких бронзових шоломів критського типу з відкритим обличчям: один виставлений в музеї в Гамбурзі, а другий був проданий на аукціоні Christie's в Нью-Йорку в червні 2010 року. Він створений на самому початку архаїчного періоду Древньої Греції - в середині VII ст. до н.е. Дозволити собі таку річ в ті часи міг не кожен: цілком можливо, що шолом належав знатному воїну або навіть царю. Дивно, що настільки древній артефакт взагалі дійшов до наших днів практично в ідеальному стані. Примітно, що перед початком торгів шолом, майстерно прикрашений зображеними сценами з давньогрецьких міфів, максимально оцінювався всього в $ 550 000.

 

Натисніть на зображення для збільшення

 

Найдорожчі обладунки

Ціна: $ 602 500

У жовтні 2009 року на нью-йоркському аукціоні Christie's були пущені з молотка унікальні самурайські обладунки, створені на самому початку періоду Едо (1603-1868 рр.). Вони були частиною колекції самого Киї Токуґави: представники знатного роду Токугава фактично правили Японією протягом більш ніж двох з половиною століть. Цілком можливо, що продані в Нью-Йорку обладунки колись носив сам сьоґун. Вони майстерно виконані за всіма канонами того часу і багато прикрашені золотом. Подібну рідкість навіть в самій Японії зустрінеш нечасто, а вже за її межами і поготів, тому підсумкова ціна продажу перевищила максимальну оцінку більш ніж в два рази.

 

Натисніть на зображення для збільшення

 

Найдорожчий меч катана

Ціна: $ 238 320

В Японії все клинки, створені великими майстрами на зразок Масамуне, заборонено вивозити з країни без спеціального дозволу, оскільки вони оголошені національним надбанням. Але в кінці XIX - початку XX століття подібних заборон не було, і деякі древні катани все ж потрапили на Захід. Самурайський меч, виставлений на торги на травневому аукціоні Christie's в 2007 році в Лондоні, якраз є одним з них. Він був створений видатним ковалем Норісіге, який навчився мистецтву виготовлення катана разом з Масамуне і Юкіміцу у великого майстра Сінт Куніміцу. Клинок був викуваний на самому початку періоду Муроматі (1336-1573 рр.). Тому кінцева ціна продажу багаторазово перевищила оціночну вартість.

 

Натисніть на зображення для збільшення

 

 

Найдорожчий спис

Ціна: € 108 750

Коли Демократична республіка Конго була ще Бельгійським Конго, ніщо не заважало європейцям вивозити з країни не тільки ресурси, але й предмети традиційного африканського мистецтва, в тому числі і зброю. Найцінніші екземпляри раз у раз спливають на аукціонних майданчиках, а іноді і ставлять цінові рекорди. Як те, що сталося з королівським списом Лубу, який було продано на грудневому аукціоні Sotheby's в Парижі в 2012 році. Його було продано з молотка за рекордну ціну, яка виявилася в два рази вище максимальної оціночної вартості. Спис Лубу міг належати лише вождю великого племені, його використовували в якості церемоніальної зброї, і він один з декількох списів, які збереглися до нашого часу!

 

Натисніть на зображення для збільшення

 

Найдорожчий мушкет

Ціна: $ 42 817

У грудні 2008 року на лондонському аукціоні Christie's був проданий дуже рідкісний мушкет 1780 року, який належав охоронцю з особистої варти турецького султана Абдул-Хаміда I. До наших днів дійшло всього 10 подібних предметів вогнепальної зброї. Дев'ять зберігаються в музеях і один - в приватній колекції. Всі ці мушкети були зроблені кращими османськими зброярами, які щиро прикрасили їх дорогоцінними металами. Тому проданий на грудневому аукціоні екземпляр встановив ціновий рекорд для такого роду лотів, а його підсумкова ціна в півтора рази перевищила максимальну оціночну вартість.

 

Натисніть на зображення для збільшення

 

Найдорожчий арбалет

Ціна: € 33 800

Найімовірніше, німецький мисливський арбалет початку XVII століття, проданий на аукціоні Sotheby's в Мюнхені в жовтні 2005 року, належав багатому лицарю чи знатному вельможі. Принаймі винести таке судження дозволяє його багате оздоблення: він напевно робився на замовлення у кращих зброярів. Дивно, але до наших днів арбалет дійшов в ідеальному стані, зберігши всі початкові деталі. Максимальна оціночна вартість зброї склала € 18 000, але продано його було в підсумку за майже вдвічі більшу суму. Примітно, що на нью-йоркському аукціоні Christie's в березні 2010 року лише деталь (!) від механізму китайського арбалета I-IV ст. н. е. пішла з молотка за $ 56 250.

 

Натисніть на зображення для збільшення

 

Читайте також: "ДИВОВИЖНА ФІБУЛА ЦІНОЮ В 200 ТИС. ГРН"

 

Повернутися до - КОЛЕКЦІОНУВАННЯ

Повернутися до - ГОЛОВНОЇ

Перейти в ФОРУМ

Категорія: РІЗНЕ | Додав: Admin (17.12.2018)
Переглядів: 1190 | Теги: катана, антикварна зброя, антикваріат, Спис, ТОП лотів, Сабля, найдорожча антикварна зброя, антикварное оружие, мушкет | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar