Субота, 17.03.2018, 19:09
Головна » Статті » КОЛЕКЦІОНУВАННЯ » ПЕЧАТНА ПРОДУКЦІЯ

ВИЗНАЧАЄМО ВАРТІСТЬ СТАРОЇ КНИГИ

Визначаємо вартість старої книги

Дехто вважає, що статус «антикварної» книга може отримати лише по закінченню п'ятдесяти років після її видання. Але треба розуміти, що під це визначення потрапляє багато книг які були видані ще в СРСР, і в основному вони не представляють ніякої цінності.

Для визначення вартості та важливості книги потрібно бути просто різносторонньою людиною: колекціонером з великої літери, бібліофілом і начитаною людиною. А чи може визначити вартість старовинної книги пересічна людина? У цій статті ми відзначимо пару важливих параметрів, які й допоможуть оцінити старі книги. Можливо вони Вам знадобляться і допоможуть з продажем, чи можливо з придбанням таких книг.

Тираж книги і її тематика

Дуже важливо визначити тематику старої книжки або її зміст. Якщо ж обкладинка погано збереглася або книга взагалі на якісь незрозумілій Вам мові, то зробити це Вам буде дуже складно. Дуже багато наукових книг і творів були написані ще до революційних подій (дуже багато медичної літератури), вони дуже старі й мають відповідний зовнішній стан. Колекціонерам навряд чи будуть цікаві такі книги, медицина їх не дуже сильно цікавить. Інша справа, якщо Вам попалася художня книга, шанси вигідно її продати зростуть у кілька разів.

 

 

На вартість старої книги впливає і життєвий цикл самого письменника чи автора книги. Видання прижиттєве цінніше, ніж всі інші випуски. Знайдіть інформацію і про тираж книги, наприклад якщо книга вийшла в тираж менш ніж десять тисяч примірників, а зміст книги на Вашу думку дуже гідний і цікавий, то ймовірно що ця книга є цінним раритетом.

Зовнішній стан книги

Важливий показник - це цілісність і стан книги, варто його більш детально вивчити. Подивіться зміст, всі сторінки книги, чи на місці вони, чи немає інформації про деякі додатки (карти, вклейки, літографії та інше), які Ви так і не виявили в екземплярі книги. Дуже важлива якість палітурки книги. Якщо палітурка реставрована і не є справжньою, то цінність книги буде меншою.

Потрібно звернути увагу на те, чи міцно з'єднана палітурка з книжковим блоком. Люди вважають, що старі книги з вирваними сторінками, пом'ятою палітуркою ціняться дорожче. Це на жаль, не так. Колекціонери хочуть отримати стару книгу в гарному стані.

Інші важливі фактори, які впливають на вартість книги

Обов'язково з'ясуйте, чи були книга випущена в самостійному виданні або ж є цілі зібрання творів. Якщо у Вас є тільки одна частина або том книги, то більше за свою книгу Ви не отримаєте, вся справа в тому, що колекціонери люблять зберігати в своїх бібліотеках цілі томи, тому що знайти втрачені томи досить складно і на це можуть піти цілі роки.

Книга, у якій є позначки автора, автографи, дарчі підписи представляють особливу цінність для колекціонерів, вартість її зростає в рази. Зустрічаються такі книги дуже рідко і становлять найбільшу цінність для колекцій.

Правила, які ми перерахували, є основними критеріями для оцінки книг, але кожне видання індивідуальне і має свої особливості. Тому провести оцінку книги може тільки кваліфікований фахівець за допомогою спеціального обладнання. Ви можете знайти таких людей і попросити провести оцінку, або самостійно вивчіть спеціальну літературу для отримання знань. Можна знайти інформацію про вартість книги і на просторах Інтернету, запитавши у користувачів форуму. Перед продажем чи придбанням зважте всі факти і вирішіть, чи буде ця угода вигідною для Вас.

 

Категорія: ПЕЧАТНА ПРОДУКЦІЯ | Додав: Admin (17.08.2016)
Переглядів: 345 | Теги: стоимость книг, книги, старі книги, старые книги, вартість книги | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar