Субота, 17.03.2018, 19:05
Головна » Статті » КОЛЕКЦІОНУВАННЯ » МІДНІ МОНЕТИ Рос.Імперії

Мідні монети 1830-1839 років. Масони.

Мідні монети 1830-1839 років. Масони.

В результаті реформи, яка сталася в 1830 році в обіг надійшли монети з новим дизайном та вагою. Найменшим номіналом стала копійка, і загалом монети стали легшими. Повністю було скасовано такі монети як півкопійки і чверть копійки. Тепер стали карбувати такі номінали: 10 копійок, 5 копійок, 2 копійки і 1 копійка. На аверсі монет (не завжди) є позначення мініцмейстера, а на реверсі - абревіатура того монетного двору, який виконав карбування. За своїм дизайном вони максимально прості. Орел з опущеними крилами (герб) зображений на аверсі, там же вказані ініціали мініцмейстера. А номінал і монетний двір знаходяться на реверсі. Сам гурт монет абсолютно гладкий.

1 копійка

Натисніть на зображення для збільшення

Монета номіналом 1 копійка важить 4,55 грама. За розміром вона досить невелика. Виявити її в гарному стані вдається доволі рідко, тому на ці екземпляри завжди є гарний попит не тільки серед тих, хто тільки починає колекціонувати монети, але й серед досить досвідчених нумізматів.

2 копійки

Натисніть на зображення для збільшення

Монета номіналом 2 копійки важить 9,1 грама. Вона вдвічі легша за свого аналога, який існував до реформи. Її вартість при цьому удвічі і навіть утричі більше. Пов'язано це з тим, що карбувалися вони дуже невеликим тиражем. Середня ціна $8-10.

 

 

5 копійок

Натисніть на зображення дл збільшення

Монета номіналом 5 копійок важить 27,75 грама. Якщо порівнювати її з попередніми п'ятаками, то вони були набагато важчими. Сьогодні на ринку нумізматики існує постійний попит на ці монети, але лише якщо вони знаходяться в досить хорошому стані.

10 копійок

Натисніть на зображення для збільшення

Монета номіналом 10 копійок важить 45,5 грама. Мідні монети номіналом 10 копійок більше не випускали, якщо не враховувати сибірські монети і дуже рідкісні «барабани». Дана монета приємна за різними параметрами: своєю вагою, розміром, номіналом і вартістю.

Читайте також: "Чому варто колекціонувати монети"

 

Категорія: МІДНІ МОНЕТИ Рос.Імперії | Додав: Admin (20.07.2016)
Переглядів: 359 | Теги: масоны, медные монеты, 1839, 1830, Мідні монети, Нумізматика, масони | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar