Неділя, 27.09.2020, 07:51
Головна » Статті » КОЛЕКЦІОНУВАННЯ » МЕТАЛОПЛАСТИКА

СТВОРКА ЕНКОЛПІОНА ЧАСІВ КИЇВСЬКОЇ РУСІ - НЕЙМОВІРНА ЗНАХІДКА НАШОГО ПОШУКОВЦЯ

 

Не менш як неймовірної краси та майстерності виконання створку, тобто одну частину хреста енколпіона часів Київської Русі пощастило знайти нашому шукачеві скарбів. 

Датується вона початком 12 ст. та виготовлена в так званому стилі перегородчастих емалей, коли між перегородок з металу, в даному випадку бронзи, поміщають тогочасні кольорові фарби - емалі, таким чином створюючи дуже красиві, реалістичні зображення. Просто вражають краса та високий художній стиль цього раритету. Вони дають можливість побачити на скільки вправним був майстер, який створив його.  

Більшість хрестів енколпіонів тих часів виконана по-іншому - метал виливався у формі, в якій вже було витіснене потрібне зображення, так відразу створювався предмет, кольорові зображення на нього не наносились. Тож даний хрест є унікальним, екземпляри з таким виконанням і такого великого розміру трапляються дуже рідко.

  

Натисніть на зображенн для збільшення

 

Пошуковець, якому пощастило знайти цей чудовий предмет, вирішив виставити його на продаж. Навіть важко уявити, яку кінцеву ціну набрав би цей хрест, якби він був цілий - тобто мав і другу, задню частину, тому що лише одна його частина набрала досить суттєву суму в 187 099 тис.грн. 

Але варто зазначити, що вимірювати грошима такі предмети не варто ні з моральної, ні з історичної точки зору.

Та все ж по традиції вітаємо щасливчика, якому поталанило знайти такий чудовий предмет та колекціонера, який придбав його. 

 

 

Читайте також: "УНІКАЛЬНУ ФІБУЛУ 6-го ст. ПРОДАНО НА АУКЦІОНІ ВІОЛІТІ"  

 

Повернутися до - КОЛЕКЦІОНУВАННЯ

Повернутися до - ГОЛОВНОЇ

Перейти в ФОРУМ

Категорія: МЕТАЛОПЛАСТИКА | Додав: Admin (26.07.2017)
Переглядів: 1165 | Теги: створка энколпиона, Киевска Русь, хрест, енколпіон, створка енколпіона, Київська Русь, крест, Энколпион | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar