Середа, 19.09.2018, 16:04
Головна » Статті » КОЛЕКЦІОНУВАННЯ » ФАЛЕРИСТИКА

НЕВЕЛИКА КОЛЕКЦІЯ ПРЯЖОК РІА

Дуже часто, в купі сміття старого будинку або за допомогою металошукача в лісі чи на місці зниклого селища можна знайти пряжку, які часто є пряжками Російської Імперської армії. На таких пряжках здебільшого зображено державний герб - двоголовий орел.

Цікавим є той факт, що пряжки знаходять біля старих будинків, стаєнь, в містах. Знайти пряжку в полі нереально і неможливо, але всяке буває.
Рівно сто років тому на ременях у багатьох військових, гімназистів були пряжки. Їх носило ціле покоління людей. Коли прийшла радянська влада, то такі предмети у себе вдома стало тримати небезпечно. У цей час багато пряжок було просто викинуто або надійно сховано. Дуже важко уявити те, що в тридцятих роках людина вийшла на вулицю погуляти в одязі, на якому знаходився ремінь з такою пряжкою.

У наш час колекціонери скуповують велику кількість пряжок, а деякі навіть займаються їх реставрацією. Також колекціонери збирають гудзики, старі мундири, адже у них ціла історія. Всі пряжки можна поділити на пряжки російської армії, відомчі пряжки, пряжки з навчальних закладів. 

РІА пряжки поділяються на кілька типів:
1. Пряжки з державним гербом.Такі пряжки з'явилися в 1834 році. До 1857 року на пряжках був зображений так званий «гвардійський» орел, тобто крила вниз. Після цього був представлений орел нового типу. З 1894 року почали використовувати шпенек з заліза для фіксації ременя. Багато пряжок РІА з гербом були випущені після 1894 року. З самим раннім державним орлом вартість старої пряжки починається з $30-40, пізній орел - вартість від $6-7. Все буде залежати від її стану.
2. З короною. Ці пряжки вважаються офіцерськими. Попадаються дуже рідко. Ціна складається лише в ході аукціону і буває досить непередбачуваною.
3. З гренадою. Не дуже рідкісна. Середня вартість від $20-30. Рік появи - 1834.
4. З сокирами. Не самі рідкісні армійські пряжки. Сокири зображені разом з державним гербом, з короною і гренадою. Вартість близько $20-30.
5. З гарматами. Вартість даних пряжок починається від $30-40 і може сягнути $70-80.

 

 

На прикладі одної невеличкої колекції пряжок ми покажемо вам їх основні види.

 

Державний герб

Орієнтовна вартість - $10-20

 

Орел на сокирах

Орієнтовна вартість - $25-30

 

Гренада

Орієнтовна вартість - $35-40

 

Орел на гарматах

Орієнтовна вартість - $30-35

Читайте також: "Невелика колекція гудзиків Російської Імперії"

 

Повернутися до - КОЛЕКЦІОНУВАННЯ

Повернутися до - ГОЛОВНОЇ

Перейти в ФОРУМ

Категорія: ФАЛЕРИСТИКА | Додав: Admin (01.11.2016)
Переглядів: 444 | Теги: гренада. пушки, мундир, пряжка, пряга российской империи, пряга, пряжка російської імперії | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar