Четвер, 15.11.2018, 20:43
Головна » Статті » КЛАДОПОШУК » В УКРАЇНІ

УНІКАЛЬНИЙ СКІФСЬКИЙ КАЗАН З "БАБУСИНОГО ПІДВАЛУ"! МЕГА ЗНАХІДКА ЗА 90 ТИС.ГРН

 

Зовсім недавно ми писали про скіфський казан, який було знайдено пошуковцем в Черкаській області! І ось трохи згодом на обговорення було виставлено ще один, але набагато кращий і рідкісніший литий скіфський казан, який дійсно викликає захоплення!

Ось що говорить сам власник предмета: "При прибиранні підвалу в бабусиній хаті була знайдена ось така річ з дрібним інвентарем всередині, швидше за все - колись використовувалася як ємність)). Знаючі люди підказали ЩО ЦЕ і порадили викласти на обговорення.
По самій чаші: матеріал - бронза, стан добрий для її віку, є сліди ремонту античних часів, недоліки по фото. По контуру візерунка всередині запресовані залишки, тверді по структурі, що нагадують вугілля (зола). Чаша стійка, вага 14.2 кг. Висота по ручці 47 см, до ручки 40 см. Помитий водою. Прошу Вас підтвердити або спростувати той факт, що чаша використовувалася в ритуальних обрядах"
.

 

 

Знахідка викликала чималий інтерес як у експертів так і в простих пошуковців, адже казани з орнаментом, а тим більше таким як у цього зустрічаються вкрай рідко. Також есперти підтвердили, що даний казан дійсно міг використовуватися в ритуальних обрядах, що неабияк піднімає його ціну. 

Далі було цікавіше. Перед продажем власник вирішив дещо почистити казан, і з внутрішньої частини ніжки, в залишках землі знайшов частину скам'янілої кістки, яка найвірогідніше залишилася ще з останнього приготування їжї в ньому, якимось чином застрягши там. Годі й говорити - факт дуже цікавий!

Торги на аукціоні, за якими онлайн спостерігало майже півтори тисячі чоловік зупинилися на сумі в 90105 грн, яка в декілька разів перевищує суми продажу попередніх скіфських казанів.

Звичайно, кожен з нас сам вирішить вірити чи ні в легенду про "бабусин підвал", але головне що ми побачили такий чудовий історичний предмет!

 

Натисніть на зображення для збільшення

 

 

 

 

Натисніть на зображення для збільшення

 

Натисніть на зображення для збільшення

 

Натисніть на зображення для збільшення

 

Натисніть на зображення для збільшення

 

Натисніть на зображення для збільшення

 

Натисніть на зображення для збільшення

 

Читайте також: "Скіфське золото знайшли на Полтавщині"

 

Повернутися до - КЛАДОПОШУК

Повернутися до - ГОЛОВНОЇ

Перейти в ФОРУМ

Категорія: В УКРАЇНІ | Додав: Admin (24.09.2018)
Переглядів: 945 | Теги: скіфи, Scythian cauldron, скіфський казан. скифы, скифский котел, Scythians, Казан | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar