Четвер, 15.11.2018, 20:51
Головна » Статті » КЛАДОПОШУК » В УКРАЇНІ

СКІФСЬКЕ ЗОЛОТО ЗНАЙШЛИ НА ПОЛТАВЩИНІ

 

На Полтавщині, близ села Більськ що в Котелевському районі тривають розкопки курганів Більського городища.

Кургани відносяться до Скіфської доби. І хоча розкопки тривають всього декілька днів, археологам вже є чим похвалитися - в одному розкопаному похованні, поряд з останками коня знайдено численні вироби з бронзи та накінечники стріл, в другому ж похованні виявлено останки двох, за твердженням археологів заможних людей, амфори, предмети побуту та вбрання, поміж якого дивом збережений шкіряний пояс, інкрустований золотими бляшками.

Як зауважують спеціалісти, орнамент пояса, поєднання прикрас на ньому є унікальним, такого історики ще не знаходили, тож після реставрації його буде виставлено на показ музеї. Також вони вражені цілістю та майстерністю виконання знайдених амфор, які підтверджують активні торгові зв'язки скіфів з іншими народами, які проживали як на тогочасній території України, так і поза її межами.

Та поряд з тим археологи скаржаться на руйнування курганів - зараз головним їхнім ворогом є оранка земель, і лише один-два кургани щороку вдається розкопати, аби зберегти історію.

 

 

 

 

Читайте також: "УНІКАЛЬНЕ ПОСЕЛЕННЯ ЧЕРНЯХІВСЬКОЇ КУЛЬТУРИ ЗНАЙДЕНО У ВІННИЦЬКІЙ ОБЛАСТІ" 

 

Повернутися до - КЛАДОПОШУК

Повернутися до - ГОЛОВНОЇ

Перейти в ФОРУМ

Категорія: В УКРАЇНІ | Додав: Admin (02.08.2017)
Переглядів: 176 | Теги: скіфське золото, скифский курган, скіфи, скифское золото, скифы, археология, Курган, археологія, Більське городище | Рейтинг: 2.0/1
Всього коментарів: 0
avatar