Субота, 23.02.2019, 20:01
Головна » Статті » КЛАДОПОШУК » В УКРАЇНІ

КОМПЛЕКС ПРИКРАС ЧАСІВ КИЇВСЬКОЇ РУСІ - ДИВОВИЖНА ІСТОРИЧНА ЗНАХІДКА

Натисніть на зображення для збільшення

 

Нещодавно ми розповідали Вам, шановні читачі сайту про чудову знахідку - натільну ікону квадрифолійної форми часів Київської Русі, яку було знайдено в Чернігівській області. І от Чернігівська область знову дарує нам неперевершену знахідку - прекрасний комплекс прикрас часів Київської Русі, датований 11-12 ст., який менш ніж музейним експонатом називати неможливо й недоречно.

Кожен предмет даного комплексу є унікальним по своїй красі та майстерності виконання витвором ювелірного мистецтва. Доводиться лише дивуватися вмінню майстра, який їх виготовив в той час.

Унікальності комплексу додає наявність в ньому натільної ікони з зображенням Спаса Емануіла. Подібні комплекси час від часу знаходять пошуковці, але з подібними іконами їх не траплялось.

 

Натисніть на зображення для збільшення

 

Як розповідає сам пошуковець, скарб було знайдено в лісі на глибині приблизно 50 см. Цікаво, що він не був складений в якийсь посуд, наймовірніше був загорнутий в тканину, яка з часом зітліла. 

Після жвавого обговорення, в якому цим справжнім дивом захоплювалися як новачки приладового пошуку, так і антиквари есперти, які зауважили що лише "досить серйозна дама" в той час мала змогу дозволити собі такі прикраси,  комплекс було виставлено на Аукціон Віоліті. В результаті торгів його було продано за 301 000 тис.грн, з чим вітаємо і пошуковця, який отримав суттєву винагороду за свої старання, і колекціонера, який поповнить свою колекцію таким гідним предметом.

 

Натисніть на зображення для збільшення

 

На завершення варто зауважити, що хто б що не говорив про любителів приладового пошуку, як би їх не називали - "сірі, чорні...", але якби не прості пошуковці, і цей чудовий комплекс, і багато інших предметів з історії нашої держави так і залишилися б лежати і псуватися в землі, не маючи надії бути знайденими, і відтак ми б їх ніколи не побачили.

 

Натисніть на зображення для збільшення

 

 

Натисніть на зображення для збільшення

Натисніть на зображення для збільшення

Натисніть на зображення для збільшення

 

Прокоментуйте статтю, Ваша думка важлива для нас!

 

Читайте також: "Польово-лісові старання! Пошуковий звіт"

 

Повернутися до - КОЛЕКЦІОНУВАННЯ

Повернутися до - ГОЛОВНОЇ

Перейти в ФОРУМ

Категорія: В УКРАЇНІ | Додав: Admin (21.05.2017)
Переглядів: 587 | Теги: комплекс украшений кр, Київська Русь, Чернігів, ікона Спаса Емануіла, чернігівщина, натільна ікона, Чернігівська область, комплекс прикрас кр | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar