Середа, 21.02.2018, 02:42
Головна » Статті » КЛАДОПОШУК » В СВІТІ

Золото вікінгів знайдено в Данії

Сім браслетів - один з срібла і шість із золота періоду вікінгів виявили троє археологів-любителів в Данії в одному з південних районів Ютландії, повідомляє Національний культурно-історичний музей в Копенгагені.

Вироби датуються 900-ми роками (Х століття), важать в цілому 900 грамів і вже визнані найбільшою і унікальною в історії Данії знахідкою.

"Скарб займає перше місце в списку найбільших золотих знахідок в Данії періоду вікінгів і важить 900 грам. Разом з срібним браслетом скарби важать майже один кілограм", - йдеться в повідомленні для преси.

До цього найбільшою для Данії вважалася знахідка, зроблена на південному заході Ютландії і вагою 750 грамів золота.

"Знайти лише одне з таких кілець - вже означає багато, але знайти сім – то справді неймовірно", - вважає фахівець з періоду вікінгів Національного музею в Копенгагені Пітер Пенц, слова якого наводяться в повідомленні музею.

 

 

За його словами, період вікінгів насправді - це срібний вік, якщо говорити про скарби. Тобто, "переважна більшість знахідок - зі срібла. І якщо є золото, то це завжди невелика частина, не так як тут", - сказав експерт.

Його колега Ларс Грундвад зауважив, що в тому самому місці де їх знайшли, в 1911 році виявили золотий ланцюжок в 97 грамів і це дає підстави вважати, що ланцюжок і браслети пов'язані один з одним.

"Один із золотих браслетів виконаний в стилі, відомому як Йеллінг (за назвою містечка Йеллінг в Данії), як і золотий ланцюжок 1911 року", - пояснив датський археолог.

Археологи-любителі, коментуючи свою унікальну знахідку зізналися, що не відразу повірили в реальність того, що відбувається.

"Ми дійсно відчули що знайшли золото, коли знайшли перший браслет, але коли стали з'являтися ще, то все здалося чимось нереальним", - наводяться в повідомленні слова Марі Агордо Ларссон, що виявила скарби разом з чоловіком і другом сім'ї.

 

Категорія: В СВІТІ | Додав: Admin (29.06.2016)
Переглядів: 255 | Теги: Золото, скарб, вікінги, клад викингов, Дания, Данія, скарб в Данії, клад | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar