П`ятниця, 14.08.2020, 16:47
Головна » Статті » КЛАДОПОШУК » В СВІТІ

Золотий скарб древнього народу Саки знайдено в Казахстані

Натисніть на зображення для збільшення

 

В Казахстані, під час розкопок знайдено унікальний золотий скарб. У ньому більше 3000 золотих прикрас раннього залізного віку. Розкопки проводились на плато Елеке Сази в Тарбагатайських горах на північному сході Казахстану. Тут розташовуються 200 курганів сакського періоду (VIII-VII століття до н.е.). Золоті артефакти також були підняті з кургану.

Саки - кочовий народ, що населяв євразійські степи в районі сучасних Казахстану, України та Росії в пізню бронзову добу та ранню залізну добу. Деякі племена саків вели осілий спосіб життя, створювали постійні поселення з великими похованнями. Процвітала в цих поселеннях доволі складна обробка металів. Ювелірні та інші вироби були предметом торгівлі з іншими племенами в степу. Велику кількість прикрас складали в могили знатних людей, правителів, військових вождів.

 

 

Артефакти, виявлені в кургані - виняткові приклади творчості сакських ювелірів. Серед знахідок - сережки у формі дзвонів, золоті блюда з заклепками, накладки на одяг, ланцюги і намисто з дорогоцінними каменями. Золоті намистини, що прикрашають одяг, були виготовлені з використанням складних методів мікропайки, що вказує на високий рівень розвитку ювелірних навичок саків.

Були також розкопані золоті елементи збруї, накінечники і ланцюжки. Археологи вважають, що поєднання ювелірних виробів і зброї вказує на те, що поховані були чоловіком і дружиною знатного походження, в будь-якому випадку це були правителі або еліта. Правда археологи, які прибули на місце розкопок поки не впевнені в цьому, тому що останків тіл і кісток не виявлено. Вірогідно вони виявляться в більш глибоких камерах поховання.

Багата знахідка дає надію на те, що серед 200 відомих курганів можуть залишитися ще не розграбовані.

Знайдені скарби будуть очищені і збережені, а далі будуть представлені на щорічній міжнародній археологічній конференції «Алтай - золота колиска тюркського світу» в Усть-Каменогорську.

 

Натисніть на зображення для збільшення

 

Натисніть на зображення для збільшення

 

 

Натисніть на зображення для збільшення

 

Натисніть на зображення для збільшення

 

Натисніть на зображення для збільшення

 

Читайте також: "В Болгарії згнайдено чималий скарб - 900 золотих та срібних монет"

 

Повернутися до - КЛАДОПОШУК

Повернутися до - ГОЛОВНОЇ

Перейти в ФОРУМ

Категорія: В СВІТІ | Додав: Admin (15.01.2019)
Переглядів: 855 | Теги: золотий скарб, скарб золотих прикрас, казахстан, клад золотых украшений, народ Саки, золотой клад | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar