Середа, 21.02.2018, 02:42
Головна » Статті » КЛАДОПОШУК » В СВІТІ

ЗНАЙДЕНУ ТАБЛИЧКУ З ІМ'ЯМ МАРКА АВРЕЛІЯ ПРОДАЮТЬ ЗА $75 ТИС.

Влітку 2016 року в англійському графстві Соммерсет, пошуковець Джейсон Бейкер, за допомогою металошукача Minelab CTX3030 знайшов на перший погляд дивний свинцевий злиток. На той момент Джейсон лише півтора року займався приладовим пошуком, і CTX був його першим детектором.

Натисніть на зображення для збільшення

Свинцевий злиток являв собою прямокутну 38-кілограмову табличку довжиною 60 см, на якій, як виявилося відлито ім'я римського імператора Марка Аврелія. Як вдалося встановити, цей злиток - зі свинцевих рудників, які створювали свого часу римські завойовники в Британії. Метал переплавляли в злитки і відправляли до столиці імперії - Риму. Експерти датували злиток 164 роком н.е. Знахідка дуже рідкісна. Такий же великий злиток був знайдений лише одного разу в 18-му столітті.

 

 

Історія злитка отримала продовження в листопаді 2016 року. Виявляється, пошуковець виставив свою знахідку на аукціон. Початкова ціна рідкісного історичного артефакту склала 60 тисяч фунтів стерлінгів (близько $75тис). Джейсон Бейкер має намір розділити виручку з власником землі, а також з товаришем, з яким знайшов артефакт. Аукціон завершиться в кінці листопада, і на даний момент вже є заявки від бажаючих долучитися до історії Римської імперії.

Натисніть на зображення для збільшення

Читайте також: "Вражаючі скарби, знайдені в світі. Жовтень 2016"

 

Категорія: В СВІТІ | Додав: Admin (24.11.2016)
Переглядів: 154 | Теги: свинцева табличка, кладопоиск, поиск кладов. римська імперія, пошук скарбів, Марк Аврелий, Марк Аврелій, свинцевий злиток, римская империя, кладопошук | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar