Середа, 21.02.2018, 02:41
Головна » Статті » КЛАДОПОШУК » В СВІТІ

В Польщі тривають пошуки янтарної кімнати

У Польщі , на территорії музейного комплексу “Мамеркі” тривають розкопки. Шукають бурштинову кімнату. Її вивезлі з Санкт-Петербурга за часів німецької окупації в січні 1945-го. Вартість оцінюють у $ 400 млн. Георадари допомогли виявити потаємний бункер, кажуть у “Мамеркі”.

- Його обстеження не завершено, - каже директор комплексу Бартоломей Плебанчик.

Георадар вказує більш-менш точні обриси. Ми впевнені, що це - та кімната. Знайшли її в квітні. Але чекали на дозволи.

У 1950-х тут проводили дослідження. Тоді німецький військовий бачив, як розвантажували щось велике та заносили в бункер. Спеціалісти дійшли висновка - у підземеллі нічого немає. На глибину більш як 2 м не спускалися. 20 років археологи обшукували бункери в Польщі. Роботи в лісі розпочали тиждень тому. Під час буріння на глибині 5 м натрапили на щось дерев'яне. Дослідження призупинили.

 

 

Кімнату вивезли з Катерининського палацу. 450 кг бурштину подарував Петрові І Фрідріх-Вільгельм 1. 1941-го росіяни спробували сховати оздоблення за шпалерами. У січні 1945 року німці 36 годин вантажили речі з кімнати, після чого їх відправіли до Кенігсберга. Пізніше перевезли.

За словами Бартоломея Плебанчика, подальшими перевезеннями керував Ерік Кох. У 1950-х він був у бункері, звідки її вивезли, але так нічого й не сказав. Тому іншого шляху, як шукати у нашому лісі - немає, додає він.

Читайте також: "Скарби Третього рейху"

 

Категорія: В СВІТІ | Додав: Admin (12.07.2016)
Переглядів: 245 | Теги: Бурштинова кімната, Фрідріх-Вільгельм 1, Янтарная комната, Петро 1, Петр 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar