Середа, 21.02.2018, 02:40
Головна » Статті » КЛАДОПОШУК » В СВІТІ

В Ізраїлі знайдено античний корабель з бронзовими статуями

Ізраїльські аквалангісти-любителі знайшли античний корабель,який в древності розбився об скелі. Вони зуміли підняти з дна Середземного моря вантаж - бронзові статуї античних богів і безліч монет, вік яких археологи оцінили в 1,6 тисячі років, повідомляє Управління старовини Ізраїлю.

Вчені кажуть, що найвірогідніше корабель затонув за часів римського імператора Костянтина на вході в гавань міста Кейсарії. За їх словами, артефакти везли на переплавку.

"Такого в Ізраїлі не знаходили вже останні тридцять років. Статуї з металу - рідкісна археологічна вдача, тому що їх зазвичай ще в давнину плавили і пускали в переробку. Коли ми знаходимо вироби з бронзи, це як правило, трапляється на дні моря", - каже глава відділу морської археології Управління старовини Ізраїлю Яаков Шарвіт.

 

 

Серед знайдених артефактів - бронзові лампи у вигляді бога сонця і голови африканського раба, фігура богині місяця, фрагменти трьох скульптур бронзового литва в людський зріст, різноманітні вироби у формі тварин.

"Пісок захистив статуї. Вони збереглися в чудовому стані - ніби їх відлили вчора, а не 16 століть тому", - кажуть археологи.

"Одним з найбільших сюрпризів стали два злитки, складені з тисяч монет вагою в 20 кілограмів кожен. Вони набрали форми глиняних глечиків, в яких їх перевозили", - розповідають вчені. На монетах зображені римський імператор Костянтин, який правив в IV столітті нашої ери, і його невдаха суперник Ліциній.

Повідомляється, що судно виявили два аквалангіста-любителя з невеликого міста Раанани в центрі Ізраїлю. Плавці повідомили про свою знахідку владі, яка обіцяє преміювати їх грамотами та екскурсією по коморах Управління старовини.

Це не перший випадок, коли значущі археологічні відкриття в Ізраїлі роблять непрофесіонали. Рік тому, в тій же Кейсарії члени місцевого дайв-клубу знайшли найбільший в історії країни скарб золотих монет, датований періодом правління середньовічної мусульманської династії Фатімідів.

Читайте також: "Золото вікінгів знайдено в Данії"

 

Категорія: В СВІТІ | Додав: Admin (29.06.2016)
Переглядів: 179 | Теги: бронзовые статуи, скарб, бронзові статуї, Израиль, античний корабель, Ізраїль, затонувший корабль, Монети, затонулий корабель | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar