Четвер, 15.11.2018, 20:53
Головна » Статті » КЛАДОПОШУК » В СВІТІ

В ДАНІЇ ЗНАЙШЛИ СКАРБ ВІКІНГІВ

Неподалік від Копенгагена, двоє чоловіків з металошукачами вийшли у вихідні відпочити за улюбленою справою - пошукати древніх артефактів. Та неочікуючи на екстраординарні знахідки, несподівано для себе, близ церкви Кальвехав відкопали кілька срібних монет зі скандинавськими рунами.

На острові Зеландія раніше ніколи не траплялося таких знахідок, тому шукачі скарбів відразу ж повідомили археологам. На місце пошуку виїхала ціла бригада фахівців, а пошуковців попросили допомогти .ще пошукати монети В результаті було виявлено 130 монет датуванням з 800 по 1066 роки нашої ери. На ті часи, це було багатство, на яке можна було купити і землю, і невільників, а також побудувати невелику фортецю.

Археологи вже назвали знахідку неоціненним внеском в історію. Це, так би мовити, нумізматичне підтвердження існування цивілізації вікінгів. Зараз йде оцінка скарбу і вирішується питання про нагородження шукачів скарбів.

Це відкриття було зроблене зовсім недавно, і інформації про нього як в ЗМІ, так і в наукових колах дуже мало. Однак нам вдалося з'ясувати ряд подробиць.

По-перше, про винагороду. Поки не визначена історична вартість скарбу, пошуковцям виплатили винагороду за вагою срібла.

По-друге, ці срібні монети, швидше за все, були викарбувані зі срібла, яке прибуло з земель Німеччини, Нідерландів або Англії. Ці території активно торгували з вікінгами в той час. Таким чином, монети розповідають нам про торгівельні зв'язки та міжнародні торгові шляхи періоду вікінгів.

 

 

Третє. Весь скарб буде виставлений в музеї Вордінгборг на загальний огляд, правда, дата поки невідома.

Від Копенгагена до Вордінгборга - всього півсотні кілометрів, а електрички ходять щогодини. В цьому місті розташований найдавніший замок Данії - 1175 року побудови. Його звів Валдемар Великий для захисту узбережжя і здійснення набігів на Німеччину.

Натисніть на зображення для збільшення

Замок вікінгів в Вордінгборгу

 

Прокоментуйте статтю, Ваша думка важлива для нас!

 

Читайте також: "В США скарби шукають сім'ями"

 

Повернутися до - КЛАДОПОШУК

Повернутися до - ГОЛОВНОЇ

Перейти в ФОРУМ

Категорія: В СВІТІ | Додав: Admin (17.05.2017)
Переглядів: 257 | Теги: Викинги, кладопоиск, вікінги, пошук скарбів, Дания, Вордінгборг, поиск кладов, Данія, кладопошук | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar