Субота, 23.02.2019, 20:27
Головна » Статті » КЛАДОПОШУК » В СВІТІ

В ЧЕХІЇ ПОШУКОВЕЦЬ ЗНАЙШОВ СКАРБ НА СВОЄМУ ГОРОДІ

Буває так, що за довгий час користування металошукачем не знаходиш нічого більш-менш вартісного. Але буває і навпаки: начебто і не націлений на скарб, а він - тут як тут. Так сталося 5 квітня біля чеського міста Кучера, а точніше - біля поселення Мілевсько. Це приблизно в сотні кілометрів від Праги, столиці Чехії, на південь країни.

Так от, Дагмар Нємцова вирішив покопатися у себе в городі. Перед посадками якраз можна попрацювати з металошукачем. І тут, сам того не очікуючи викопав справжній скарб. Це була величезна «залипуха» древніх монет у вигляді горщика. Горщик схоже, розколовся, а злиплі монети так і продовжили лежати.

 

 

Дагмар повідомив про знахідку в музей, і музейний працівник Данило Хласек встановив, що монети - це, швидше за все, знамениті «празькі гроші» - універсальний «долар» середньовічної Європи. Датувати знахідку складно, попередньо її віднесли до XV століття. Чистка монет займе багато місяців. Після неї датувати монетний матеріал стане простіше. Та й черепки кераміки, виявлені біля монет, допоможуть встановити вік скарбу.

Розмір винагороди шукачеві скарбів поки встановлюється. Відзначимо, що один «празький гріш» XV століття на міжнародному нумізматичному аукціоні може коштувати від 35 до 300 доларів.

Натисніть на зображення для збільшення

Читайте також: "Пошуковець виловив скарб пошуковим магнітом"

 

Категорія: В СВІТІ | Додав: Admin (14.04.2017)
Переглядів: 250 | Теги: металошукач, кладопоиск, скарб в чехії, коп монет, пошук скарбів, металлоискатель, клад в чехии, кладопошук | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar