Середа, 21.02.2018, 02:39
Головна » Статті » КЛАДОПОШУК » В СВІТІ

В Чехії громадянин знайшов скарб - і віддав його в музей

Днями, житель Чехії отримає винагороду в розмірі 470 тис. крон ($19,2 тис.) за скарб срібних і золотих монет, які він знайшов в лісі серед коріння дерев біля населеного пункту Горні-Рапотіце, близько року тому. Громадянин виявився добропорядним, і тому відніс свою знахідку в музей, як і наказує закон.

За заявою фахівців, знайдений скарб унікальний, в ньому зібрані грошові одиниці різних країн і часів. В скарбі є іспанські, бельгійські, голландські, австрійські, польські та чеські монети. Хтось довго збирав їх, про що свідчить часовий інтервал - з 1535 по 1642 роки.

 

 

Як розповіла член крайової ради Височіни Марія Кружікова, в ті часи, за один срібний талер, викарбуваний для Фердинанда I, це початок XVII століття, можна було купити чотири вівці, а таких монет у скарбі десятки».

Також експерти відзначили, що тільки вартість дорогоцінних металів, використаних для виготовлення монет, становить близько 291 тис. крон. Колекціонери могли б заплатити за них більш 3 млн, а історична і культурна цінність знахідки перевищує 9 млн крон.

Натисніть на зображення для збільшення

Згідно із законом, розмір винагороди становитиме 290 тис. крон. Проте влада краю додала до цієї суми ще 180 тис. крон, щоб додатково винагородити чесність даного грамадянина та мотивувати тих, хто знайшовши схожі скарби не залишав їх собі.

Читайте також: "16 серпня почнуть розкопувати "Золотий потяг"

 

Категорія: В СВІТІ | Додав: Admin (19.07.2016)
Переглядів: 150 | Теги: Золото, кладопоиск, монеты, скарб, серебро, Чехія, клад, Монети, кладопошук | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar