Четвер, 15.11.2018, 20:12
Головна » Статті » КЛАДОПОШУК » В СВІТІ

ПРИБИРАЛЬНИЦЯ БІБЛІОТЕКИ ЗНАЙШЛА СКАРБ СРІБНИХ МОНЕТ

 

В Німеччині прибиральниця державної історичної бібліотеки міста Пассау, що в Нижній Баварії виявила в одному зі сховищ безліч срібних монет і медалей, захованих на початку XIX ст.

Монети знаходилися в непримітному дерев'яному ящичку в архівній секції бібліотеки. Про їх існування стало відомо два тижні тому, коли співробітниця бібліотеки Таня Хельс вирішила перевірити його вміст. За словами Тані Хельс, спочатку вона прийняла дерев'яну коробку за шкатулку для ювелірних прикрас. Про свою знахідку Хельс повідомила директору бібліотеки Маркусу Веннерхольду.

Вивчивши вміст коробки, Веннерхольд виявив в декількох скриньках срібні, бронзові і латунні монети з давньої Греції, Риму та Візантії. Частина монет відносилася до епохи Наполеона Бонапарта.

Веннерхольд звірив виявлену колекцію зі схожими монетами в інтернеті. З урахуванням того що деякі монети є унікальними в своєму роді, вартість колекції може досягати декількох мільйонів євро.

Експерти вважають, що колекція з 172 добре збережених монет належала місцевим єпископам. Як пояснив директор бібліотеки, власника колекції встановити не вдалося. За його припущенням, її могли сховати від влади в 1803 році, в епоху секуляризації, коли монети і книги, які зберігалися в монастирях вилучалися на користь держави.

Виявлені монети були викарбувані в різний період. Серед них були монети, датовані як періодом Римської Імперії, так і часом правління Наполеона.

За словами Веннерхольда, ця колекція дуже доречно знагодилася бібліотеці Пассау. У наступному році бібліотека буде відзначати ювілей від дня свого заснування, і рідкісні монети виставлять на загальний огляд.

 

Натисніть на зображення для збільшення

 

Натисніть на зображення для збільшення

 

 

Натисніть на зображення для збільшення

 

Натисніть на зображення для збільшення

 

Натисніть на зображення для збільшення

 

Читайте також: "СКАРБ СРІБНИХ ДИРХЕМІВ ЗНАЙДЕНО В КАЗАХСТАНІ"

 

Повернутися до - КЛАДОПОШУК

Повернутися до - ГОЛОВНОЇ

Перейти в ФОРУМ

Категорія: В СВІТІ | Додав: Admin (10.08.2017)
Переглядів: 223 | Теги: НІМЕЧЧИНА, клад серебрянных монет, римські монети, Германия, скарб, скарб срібних монет, серебрянные монеты, клад, Пассау, срібні монети | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar