Четвер, 15.11.2018, 19:42
Головна » Статті » КЛАДОПОШУК » В СВІТІ

ПОБЛИЗУ ЧЕСЬКОГО МІСТА РОКИЦАНИ ЗНАЙДЕНО СКАРБ З 519 МОНЕТ

 

Нещодавно в Чехії стався цікавий для шукачів скарбів випадок. Один пристрасний шанувальник рідної старовини відправився в ліс на прогулянку близ міста Рокицани, що в Західній Чехії. І дуже вдало!

"Я гуляв в лісі і раптом побачив, що земля була сильно розрита кабанами. В ямі лежали кілька монет. Я відразу зателефонував одному знайомому з музею Західної Чехії, він приїхав з групою археологів і розкопав скарб", - так описує свою знахідку Петро Гудець.

Як виявилося, Гудець - не простий перехожий. У чеських ЗМІ є інтерв'ю з ним, як з "затятим любителем історії". Цілком ймовірно, що земля була розрита не кабанами, а у Петра був з собою металошукач.

Археологи з'ясували, що під землею був прихований керамічний глечик з 519-ю монетами. Це срібні празькі гроші часів короля Вацлава IV, які датовані 1378-1419 роками. Схоже, власник обладнав цю схованку під час гуситських воєн.

Такі монети були найбільш ходовими в Чехії часів середньовіччя. Їх чекан не змінювався майже 250 років. Відрізнялися лише якість і вага срібла (вона поступово знижувалася).

 

 

"Факт, що вони були заховані під час війни, підтверджується тим, що скарб був виявлений приблизно в кілометрі від найближчого населеного пункту. Відомо, що люди часто ховають гроші неподалік від будинку, в на той час безлюдній місцевості. Потім власник грошей, ймовірно, втік з рідного краю або був убитий. В іншому випадку, напевно, власник забрав би монети", - поділився своєю думкою директор музею Західної Чехії Франтішек Фрида.

Сума в 519 монет в той час означала цілий статок. Господар міг на неї купити цілий будинок в передмісті Праги або стадо корів.

Експерти працюють над відновленням скарбу. Може трапитися так, що серед срібних грошів з'являться інші монети.

Винагороду Петру Гудецю поки що не видали - не визначено її розмір. Вона залежить не тільки від вартості кожної монети, але й від її історичної цінності. Ціна гроша того періоду може досягати на аукціонах сотні крон. Але якщо гріш є певним підвидом монети, відчеканений в певному місті (не по всій країні), ціна значно збільшується - до 10 тисяч крон.

За величиною це перший срібний скарб такого обсягу за 30 років, знайдений в Західній Чехії.

 

Празький гріш

 

Натисніть на зображення для збільшення

 

Натисніть на зображення для збільшення

 

Читайте також: "ПРИБИРАЛЬНИЦЯ БІБЛІОТЕКИ ЗНАЙШЛА СКАРБ СРІБНИХ МОНЕТ"

 

Повернутися до - КЛАДОПОШУК

Повернутися до - ГОЛОВНОЇ

Перейти в ФОРУМ

Категорія: В СВІТІ | Додав: Admin (17.08.2017)
Переглядів: 203 | Теги: клад серебрянных монет, Чехія, скарб срібних монет, Пражский грош, Празький гріш, Рокицани | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar