Четвер, 15.11.2018, 19:41
Головна » Статті » КЛАДОПОШУК » КОРИСНІ ПОРАДИ

СЕКРЕТИ РОБОТИ НА "ВИБИТИХ" МІСЦЯХ

Вибитих місць не буває... Приймемо за істину!

Думаю, немає сенсу розглядати так званий фактор удачі, везіння і тому подібного, бо у кожного удача своя, та й взагалі, Фортуна, дама дуже і дуже непередбачувана. А ось на деяких практичних моментах ведення пошуку на урочищах, що вважаються вибитими в нуль, зупинимося детальніше.

Технологія пошуку

Насправді ніяких особливих таїнств, доступних лише присвяченим, тут немає.

Неспішні проходи зі стовідсотковим (по можливості) виключенням «білих плям», тобто пропусків при проводці. Кожна наступна проводка пошуковою котушкою повинна перекривати попередню, вже якщо не на 20-30%, так хоча б небагато.

Бажано розбити всю ділянку пошуку на квадрати і методично, не поспішаючи "сканувати" квадрат за квадратом. Пройшовши намічений квадрат повністю, проходите його знову вже перпендикулярно попереднім напрямками руху, а коли це буде зроблено, то ще й по діагоналі.

Треба чітко розуміти, що цілі розташовуються в грунті на різній глибині, мають різний розмір і форму, ну і щодо горизонту знаходяться в різному становищі (плазом, боком і т.д.)

 

 

Згоден, вкрай марудна робота, забирає багато часу, але результат на «вибитих галявинах», дає практично завжди, звичайно, якщо хтось перед вами не використовував цей же метод тотальної зачистки території. Та й то, за умови, що місце не переорюється.

Шукаємо ми, як правило, на місцях колишніх поселень, а значить без мет. сміття не обійтися, що, з одного боку, значно ускладнює наше завдання, зате з іншого - дозволяє розраховувати на певну кількість знахідок (буває що досить значну кількість), пропущених менш наполегливими і терплячими колегами по захопленню.

До речі, на особливо «смачних» ділянках найбільш завзяті пошуковці навіть мет. сміття визбирують з землі, принаймі велике, чорне залізо! Якась кількість корисних цілей завжди маскує саме це сміття.

Ну і ще одне. Не варто зациклюватися лише на центрі колишнього села (села, хутора тощо), тобто безпосередньо на місцях, де стояли будинки, проходили основні вулиці поселення і т.д. Насправді чимало цікавого можна знайти і в найближчих околицях.

Тут присутні два моменти: по-перше, населений пункт зовсім необов'язково протягом декількох сотень років перебував в одних і тих же, незмінних межах, що може бути і не відображено детально на картах. Скажімо, за сто метрів від очевидних кордонів села, виявлених за знахідками, запросто можна знову зачепитися за будинкові плями. От саме там і можуть виявитися ще не освоєні колегами по хобі ділянки.

Крім того, в силу ряду причин, наприклад таких як пожежі, повені та ін., села зсувалися, тобто переїжджали на інше місце. Практика показує, що найчастіше відстань при подібних переїздах становила від 500 метрів до одного-двох кілометрів від колишнього місця проживання. Але відстань може бути і менше.

Зокрема, копаючи кілька років тому невелике село, я звернув увагу, що знахідок старше середини XIX століття там вкрай мало, до того ж, що на плані генерального межування XVIII століття значилося не менше 5 дворів... А ось мет. сміття було з надлишком, зникло село остаточно тільки в другій половині XX століття.

Пройшовши буквально метрів 300 від краю села (певного по знахідкам + Генштаб) до найближчої височини по колишній оранці, а сьогодні просто зарослому полю, і ось воно - від чешуї Грозного до 20-х років XIX століття і в дуже, дуже значній кількості .

Так що, пошукати ще є де, головне, знати, як грамотно це робити і розуміти, з чим працювати на конкретній ділянці пошуку... 

Читайте також: "Золотий звіт від пошуковця MarsST-68"

 

Категорія: КОРИСНІ ПОРАДИ | Додав: Admin (22.02.2017)
Переглядів: 308 | Теги: металошукач, кладопоиск, металлодетектор, коп монет, пошук скарбів, поиск кладов, металлоискатель, кладопошук, коп | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar