Середа, 24.04.2024, 15:18
Головна » Статті » КЛАДОПОШУК » КОРИСНІ ПОРАДИ

ГЛИБИНА ПОШУКУ МЕТАЛОДЕТЕКТОРА - ЯК ЇЇ ЗБІЛЬШИТИ?

Дев'ять початківців пприладового пошуку з десяти, обираючи металошукач запитують: на якій глибині детектор буде бачити мету? І якщо глибина невелика, то новачок презирливо підтискає губи і просить підшукати щось з більш потужними характеристиками. У багатьох існує таке переконання: чим глибше електромагнітний імпульс металошукача проникає в грунт, тим більше хороших знахідок можна зробити.

Але чи так це?

Не зовсім. Судячи з досвіду, велика частина знахідок розташована на глибині, що не перевищує 20-25 см. І на такій глибині якраз і працюють металодетектори для початківців. Та й більш професіональні моделі недалеко "відірвалися", максимум - це 40 см на невеликий предмет розміру монети. Зрозуміло, що великий предмет - іржавий капот трактора, наприклад, металошукач з легкістю «розгледить» на глибині і в 1-2 метри.

Якщо взяти звичайний коп на полі, то монети тут вже підняті до поверхні завдяки переорюванню. У лісі основний вид знахідок - це випадково загублені предмети, і вони теж лежать не глибше 15-20 см. Військові знахідки металошукач покаже - вони великі, і видають досить потужні сигнали. Говорячи про пляжний пошук, теж потрібно розуміти, що яму глибиною метр в піску або на мілководді не вириєш.

І взагалі, для глибинного пошуку існують спеціальні глибинні металошукачі. Вони реагують тільки на великий метал, ігноруючи дрібні цілі.

Для інших цілей краще брати простий металошукач, який створений для пошуку монет, прикрас та інших дрібних предметів з металу. Звичайно, все одно деякі з таких детекторів «бачать» глибше інших, але то вже здебільшого доволі специфічні характеристики для конкретно взятих умов пошуку, наприклад таких як пошук золотих самородків, де використовується дуже висока частота металлодетектора - від 50 кГц.

 

 

Що можна зробити для збільшення глибини?

Перше. Коли ви усвідомлюєте, що місцевість вже виходжена уздовж і поперек іншими пошуковцями, можна розширити можливості свого приладу більш потужною пошуковою котушкою. Варіантів сьогодні багато.

Друга дія - ретельно вивчіть налаштування і «мову» свого металошукача. Ви здивуєтеся, наскільки багато ви можете втратити, не прочитавши як слід інструкцію. Якщо в інструкції не так вже й багато матеріалу про параметри та хитрощі поводження з детектором, пошукайте інформацію на спеціалізованих форумах, зарубіжних або вітчизняних сайтах, подивіться відповідне відео.

Третє. Якщо Ви не користуєтеся навушниками - варто почати це робити. Якщо вже використовуєте їх - можливо, варто змінити їх на більш потужні. У навушниках можна почути нюанси звуку, які не можна почути через зовнішній динамік металлодетектора. Такі нюанси можуть допомогти виявити глибоку ціль.

І наостанок. Мільйон разів вже говорилося: головне - знайти гарне, "хабарне" місце. Якщо місце вибрано вірно, і під котушкою щось є - воно дасть про себе знати. Якщо ж у вас в руках топовий металошукач, який «пронизує грунт на півтора метра», але місце порожнє - то доведеться змиритися з тим, що головною знахідкою буде прогулянка на свіжому повітрі.

Чесно кажучи, завжди хочеться, щоб в руках був відмінний металошукач, якості і функціонал якого викликають повагу. Але зважаючи на все вищесказане зробимо висновок - ганятися за глибиною не варто. Така гонка не завжди виправдана, і взагалі, в цілому, важливий якісний і осмислений пошук.

Читачте також: "Секрети роботи на "вибитих" місцях"

 

Категорія: КОРИСНІ ПОРАДИ | Додав: Admin (18.04.2017)
Переглядів: 2541 | Коментарі: 1 | Теги: глибина металлодетектора, металошукач, металлодетектор, коп монет, пошук скарбів, поиск кладов, металлоискатель, глубина металлоискателя, коп | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
avatar
1 rostdrak • 23:13, 01.06.2021
Краще всього мати металошукач з нормальною глубиною виявлення.
Мій rutus alter має стабільний показникик 40-150 см, при оригінальній dd катушці...:ok:
avatar