Середа, 19.09.2018, 16:14
Головна » Статті » КЛАДОПОШУК » КОРИСНІ ПОРАДИ

ДЕ В СТАРОВИНУ ГУБИЛИ МОНЕТИ

Логічним є те, що для того щоб знайти монетку, потрібно щоб перед тим хтось її загубив. Ми перечитали розповіді шукачів скарбів про те, де вони найчастіше знаходили монети і склали список найбільш популярних місць, обставин і традицій, при яких за старих часів губилися гроші.

1. Якщо людина в старовину рятувався в якомусь місці (під деревом, поруч з каменем, джерелом) від вітру, дощу, то треба було йому віддячити за допомогу і кинути монетку.

2. Для кращого врожаю і задобрювання вищих сил дріб’язок кидали в поле.

3. Мідяки губили діти під час ігор, де потрібні були монетки. Часто під час зимових забав - на гірках, лижах, санках.

4. Нерідко монети закочувалися в щілини підлоги. А зараз люди знаходять їх, коли змінюють підлогу в старих будинках.

 

 

5. Мости, пороми, броди. Це місця, куди заїхати людині без тряски було нереально. І коли за перевіз розраховувалися монетками, вони випадково випадали в дірки настилів і потрапляли в воду. Тому часто шукачі скарбів знаходять монети в воді, правда, не в дуже хорошому стані. Була і в рибалок така традиція кидати гроші в річку, озеро, щоб щастило в улові.

6. Водні шляхи: вузькості, стромовини, мілини, пороги, броди, перекати.

Місця, де при русі вгору за течією, щоб подолати перешкоду, потрібно було розвантажувати барки, переносити і класти товар на березі. Гідрографія змінилася, тому орієнтуйтеся за назвами населених пунктів на річках і озерах. Шукайте по берегах, в місцях ночівлі, розвантаження барки, використання бурлацької тяги. У річці, крім перешкоди, досліджуються ще вири нижче за течією.

7. Часто монетки губилися в місцях масових гулянь. І це зрозуміло - алкоголь, бійки, азартні ігрища. Під час кулачних боїв, щоб підбурити забіяк, хлопчаки кидали в них дріб’язок.

8. Люди спотикалися на крутих спусках до ярів, річок, зокрема, в негоду і в нетверезому стані, що і слугувало причиною втрати грошей. Не забувайте про місця купання. Шукачі скарбів розповідають, що багато монет було знайдено на півдні країни, в місцях біля водойм, де купалися козаки.

9. Місця де зупиняли вози та прив’зували коней. Це трактири, ярмарки, станції, колодязі, постоялі двори, стайні, переправи, а також гарнізони, місця бойових дій.

10. Можна пошукати монети в гніздах сорок, які люблять різні блискучі штучки.

11. На весіллі прийнято було обсипати монетками молодят, щоб вони жили в щасті і благополуччі! А коли молода сім'я заселялася в новий будинок, родичі закладали під поріг монету на щастя і процвітання. Номінал монети залежав від того, наскільки заможна була рідня.

12. Раніше банків не було, тому свої заощадження люди зберігали в горщиках або закопували на городах в землі.

13. Багато дрібниці зазвичай знаходиться на місцях, де раніше були дитячі пісочниці.

14. На сінокосах знаходять монетки, а також хрестики, кільця, гудзики.

15. Кажуть, що під старими кущами бузку в парках теж знаходиться багато монет, значків, ювелірних виробів (з 1920 років і сучасніші гроші). Що вони там роблять незрозуміло - мабуть, часто кущі для когось були запинкою на ніч.

16. Відмінне місце для знахідок - темні печери, особливо в низьких ходах.

17. Пошукайте монети в тих місцях, де були і є в'їзди в місто. Там, судячи з усього, платили податі, податки і т.д.

18. Облога - це час, коли свої заощадження ховають і бідні й багаті. Щоб під час пограбунку нажите не знайшли, діти успадкували після смерті, або якщо раптом полон, щоб викупили.

Ховали, де доведеться - в хлівах, свинарниках, стійлі, коли зовсім не було часу, то біля міського муру. Виходило, сховає господар своє добро, а додому з битви не повернеться. Так і накопичувалося багатство поколіннями.

19. Розбій – ще одна з причин знаходження монет. Під час нападу на обоз люди кидали свої гаманці подалі в кущі, в воду, щоб вони не дісталися розбійникам і щоб за них не вбили. А потім, якщо живі залишалися, поверталися й шукали свої речі речі, та часто так і не могли знайти їх. Дуже багато цінностей знаходять на стоянках злодіїв.

20. Окремо варто сказати про місця біля монастирів. На особливі церковні свята, в разі урочистостей або лих навколо монастирів проводилися хресні ходи. У тисняві тут часто губилися хрестики, персні, ґудзики та гроші з кишень і гаманців.

Біля воріт завжди «чергували» жебраки. Часто якась глибоко віруюча купчиха кидала гроші просто пригорщами в натовп.

Звичайно, це не весь перелік можливих місць, де можна знайти монети чи інші знахідки, але взявши до уваги бодай ці місця, будьте впевнені – після кожного пошукового виходу ви не будете залишатися з пустими руками.

Хай щастить!

Читайте також: "Як не пошкодити знахідку при викопуванні"

 

Категорія: КОРИСНІ ПОРАДИ | Додав: Admin (15.08.2018)
Переглядів: 1235 | Теги: металошукач, Золото, монеты, кладопоиск, пошук, поиск, клад, металлоискатель, Монети, кладопошук | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar