Вівторок, 16.10.2018, 19:41
Головна » Статті » КЛАДОПОШУК » ЦІКАВЕ

В СЛОВАЧЧИНІ ГРИБНИК ЗНАЙШОВ ДВА ШОЛОМИ ВАРТІСТЮ В 60 ТИСЯЧ ЄВРО

Натисніть на зображення для збільшення

 

Експозиція музею Східної Словаччини в Кошице нещодавно поповнилася двома унікальними бронзовими шоломами, які були знайдені в 2017 році недалеко від села Трговіште.

Доки шукачі скарбів та любителі аматорської археології проходять з металошукачами  десятки й сотні кілометрів в пошуках бодай якогось артефакту, два унікальних історичних предмети знайшов звичайний грибник в лісі! Як саме це сталося не повідомляється, але можна уявити що шоломи частково знаходились на поверхні землі, можливо під шаром листя. Не здогадуючись про їх цінність він кілька місяців тримав їх у себе вдома, а нещодавно вирішив передати знахідку в музей.

«Це дорогоцінне відкриття складається з двох бронзових шоломів. Були також дві пари захисних щічних подушок і два спіральних захисних пристрої», - говорить Роджер Полак, директор музею.

Цікаво, що автор знахідки вирішив залишитися анонімним, але вказав археологам місце, де її виявив. Вартість знахідки оцінюється в 60 000 євро, і зараз вона є власністю держави.

 

 

Шоломи епохи бронзи рідкісні не лише для Словаччини, а й для усієї Європі. Шоломи з Трговіште виконані в західноєвропейському стилі з двох бронзових пластин, які прикрашені орнаментом. З'єднані вони центральною гребінкою, яка має отвір для кріплення декоративного шлейфу. Інші отвори з боків і на нижньому краю служили для кріплення захисту щік.

Наразі науковці не мають єдиної думки щодо місця виготовлення даних шоломів. Ймовірно, вони були продані для еліти місцевого суспільства - військових начальників. Шоломи використовувалися і ремонтувалися. Для тодішнього власника вони були радше символом статусу, символом його положення і сили, ніж захисним спорядженням.

Подібні шоломи були знайдені в інших містах Словаччини, але вони були зроблені з одного цільного листа бронзи.

 

Натисніть на зображення для збільшення

 

Натисніть на зображення для збільшення

 

Натисніть на зображення для збільшення

 

Читайте також: "Найбільший скарб Римських ауреусів"

 

Повернутися до - КЛАДОПОШУК

Повернутися до - ГОЛОВНОЇ

Перейти в ФОРУМ

Категорія: ЦІКАВЕ | Додав: Admin (24.09.2018)
Переглядів: 2129 | Теги: Кошице, бронзовий шолом, Словаччина, скарб в Словаччині | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar