П`ятниця, 19.04.2024, 02:23
Головна » Статті » КЛАДОПОШУК » ЦІКАВЕ

Такий загадковий - AURUM

Такий загадковий-AURUM


Чи знаєте Ви що:
- золото не утворилось на Землі а що воно є продуктом діяльності зірок! Є дві гіпотези стосовно того як воно утворюється-перша,до якої схиляється більшість науковців говорить про те що золото утворюється в результаті складних процессів в дуже короткий 15 секундний проміжок часу під час  вибуху наднової зірки.Друга ж гіпотеза говорить про те що золото виникає теж під час складних процесів але в результаті зіткнення нейтронних зірок,тому каблучка на нашому на пальці,чи знайдена золота монета колись була частиною якоїсь зірки! 
- у 2013 році групі науковців вдалося зафіксувати короткий гамма-спалах,який виник внаслідок зіткнення двох нейтронних зірок що знаходяться на відстані близько 4-х мільярдів світлових років від Землі.Після аналізу випромінювання вчені припустили що протягом зіткнення утворилася значна кількість важких елементів,в тому числі й золота.Щоправда золота (за астрономічними мірками) утворилося порівняно небагато-до 10 мас Місяця.Зіткнення нейтронних зірок дуже рідкісне явище,що почасти пояснює чому на землі так мало золота!
- Сучасні дані пов'язують початок використання золота з VI тисячоліттям до н. е. Краса й рідкісність цього металу сприяли створенню дорогоцінних виробів мистецтва, що стали знаковими символами багатства давніх володарів країн Месопотамії, Кавказу, Єгипту. Уже в стародавньому світі золото виконувало функцію скарбу (накопичення й збереження вартості праці), причому з кінця IV тисячоліття до н. е. в Єгипті його використовують як платіжний засіб. За царювання фараона першої династії Менеса виникла практика таврування зливків, що давало гарантію ваги й проби.


- Де й коли з'явилися перші монети, до кінця не з'ясовано наукою й зараз. Геродот у своїй «Історії» приписує винахід монет лідійцям, народу, що мешкав на заході Малої Азії: «Першими з людей вони, наскільки нам відомо, почали карбувати золоту й срібну монету та вперше зайнялися дрібною торгівлею. Самі лідійці стверджують, що й ігри (олімпійські — авт.), які нині в ходу в них та в еллінів, — їх винахід». Початок карбування монет у Лідії відносять до VII ст. до н. е., а протягом наступних ста років монети поширюються на всю грецьку цивілізацію в Середземному морі. Велика кількість золота останнього царя Лідії Креза увійшла в прислів'я як синонім багатства й стала причиною перської агресії.

 

 

- У IV ст. до н. е «все золото світу» було накопичено в скарбницях володарів Персії, що, зокрема, спричинило західну експансію під проводом Олександра Македонського. Після розпаду його імперії шляхом малих воєн величезні запаси золота розтеклися по всій Ойкумені й знову були сконцентровані вже в Римі, особливо після завоювання Іспанії, Галії та Єгипту (I ст. до н. е.). Таким чином, сформований зв'язок «війна — золото» (і навпаки) назавжди увійшов в історію народів.
- У минулому столітті розсипища становили 90 % світового добу¬вання цього металу; тепер майже все золото видобувають з корінних родовищ (найбільші в ПАР, США, Австралії, Канаді, Росії). У ПАР останнім часом добувається понад 600 т золота на рік. Вважають, що за весь час його видобуто 100 тис. т (за ін. — 115 — 130 тис. т). На сьогодні через різні втрати його залишилось близько 80 — 87 тис. тонн.
- У наш час світові банківські резерви золота оцінюються в 32 тис. тонн (якщо сплавити все це золото воєдино, вийде куб зі стороною лише 12 м).
- Є родовища золота і в Україні! За попередніми оцінками надра країни володіють прогнозованими ресурсами в перші тисячі тонн золота і з часом здатні зайняти одне з провідних місць в Європі за його запасами і видобутком.

 

Повернутися до - КЛАДОПОШУК

Повернутися до - ГОЛОВНОЇ

Перейти в ФОРУМ

Категорія: ЦІКАВЕ | Додав: Admin (26.09.2017)
Переглядів: 1065 | Теги: Aurum, земля, родовища, Золото | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar