Субота, 23.02.2019, 20:01
Головна » Статті » ІСТОРІЯ,ЛЕГЕНДИ » ЦІКАВЕ

НЕПОДАЛІК ЗАПОРІЖЖЯ ЗНАЙШЛИ УНІКАЛЬНЕ ПОХОВАННЯ БРОНЗОВОЇ ДОБИ

Натисніть на зображення для збільшення

 

Неподалік Запоріжжя, в селі Пологи група археологів знайшла унікальну знахідку - поховання гіганта, який лежав з посохом і ножем. 

Співробітники Бердянського педагогічного університету, краєзнавчого музею спільно з археологами ЗНУ стверджують, що знахідка датується третім тисячоліттям до нашої ери, тобто відноситься до бронзової доби. Скелет чоловіка було виявлено під шаром грунту на глибині близько 10 см. За попередніми висновками, померлому на момент смерті було 45-50 років. Вчених вразив його величезний зріст - близько двох метрів. Але найцікавіше археологи виявили поруч зі скелетом. У могилі знаходилися бронзовий ніж і жезл. Це свідчить про високий статус похованого. За словами археолога Генадія Тощева, подібних знахідок в степовій зоні на території Запорізької області до цього часу не було.

 

 

На підставі знахідок і характеру поховання вчені зробили висновок, що виявлена ​​могила належить вождю племені «ямників» (представники цієї культури жили в період між 3600-2300 рр. до нашої ери). Тому така знахідка - справжній скарб для науки. Ямна культура була переважно кочовою, з елементами мотижного землеробства поблизу річок і на деяких городищах. Мотики при цьому виготовлялися з кісток (рогів). Ямники створювали колісні вози. Найбільш ранні знахідки залишків чотириколісних возів в Східній Європі виявлені в підкурганних похованнях ямної культури (наприклад, «Сторожова могила» на території Дніпра, могильник у с.Яськи в Одеській обл.).

Примітно, що характерною рисою ямної культури є поховання померлих в ямах під курганами в положенні лежачи на спині, з зігнутими колінами. Тіла посипалися охрою. Для представників ямної культури характерні черепа з низьким обличчям, низькими орбітами, сильно виступаючим носом, похилим чолом і потужними надбрівними дугами.

 

Натисніть на зображення для збільшення

Натисніть на зображення для збільшення

Натисніть на зображення для збільшення

 

 

Натисніть на зображення для збільшення

Натисніть на зображення для збільшення

Натисніть на зображення для збільшення

 

Читайте також: "Поховання скіфської жінки-воїна знайдено на Запоріжжі"

 

Повернутися до - ІСТОРІЯ,ЛЕГЕНДИ

Повернутися до - ГОЛОВНОЇ

Перейти в ФОРУМ

Категорія: ЦІКАВЕ | Додав: Admin (19.09.2018)
Переглядів: 417 | Теги: поховання бронзової доби, бронзова доба, пологи, запоріжжя, ямна культура | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar